Plzeňský dobročinný obchod BUŤI slaví první narozeniny

BUŤI – Dobrý obchod Českého západu slaví 15. září své první narozeniny. Zatím jediný dobročinný obchod v západních Čechách byl otevřen v Plzni ve Veleslavínově ulici 7 přesně před rokem, aby svým výtěžkem přispíval na aktivity občanského sdružení Český západ. To nabízí v Dobré Vodě a okolí na Karlov...

Cílená propagace v Plzni

BUŤI – Dobrý obchod Českého západu slaví 15. září své první narozeniny. Zatím jediný dobročinný obchod v západních Čechách byl otevřen v Plzni ve Veleslavínově ulici 7 přesně před rokem, aby svým výtěžkem přispíval na aktivity občanského sdružení Český západ. To nabízí v Dobré Vodě a okolí na Karlovarsku vzdělávání, zaměstnávání, volnočasové programy a další aktivity v sociálně vyloučených lokalitách.Ve středu 15. září je pro všechny zákazníky, kteří navštíví obchod BUŤI v den jeho prvních narozenin, připravena ochutnávka netradičních hořčic, které vyrábějí bratři trapisté – mniši v klášteře v Novém Dvoře na Karlovarsku. Každý kdo si hořčici zakoupí, získá navíc i recepty na několik gurmánských specialit.
Dobročinný obchod BUŤI je otevřen od pondělí do pátku od 9 do 18 hodin s polední pauzou. „Naším zákazníkům nabízíme tři typy zboží. Do první kategorie spadají věci, které obchod získává od dárců z řad veřejnosti, jsou to oděvy, módní doplňky, knihy, CD, DVD, umělecké předměty nebo drobné bytové doplňky,“ představuje sortiment obchodu jeho koordinátorka Iva Pšeničková. „Druhou kategorií jsou výrobky nejrůznějších chráněných dílen a dalších sociálně prospěšných projektů, které chceme tímto způsobem podpořit. Jedná se například o originální výrobky romských žen z naší textilní a keramické dílny v Dobré Vodě; hořčice, marmelády a krémy od bratří trapistů z klášterů v Novém Dvoře a Sept Fons ve Francii; plstěné šperky a pestrobarevné svíčky z dílen o.s. Ledovec; výrobky plzeňského Hospice sv. Lazara, ale také další dárkové zboží jako jsou zápisníky, šperky, mýdla či med. Třetí kategorií jsou výrobky od našich dobrovolníků, kteří je vyrábějí přímo v zadní části obchodu nebo doma. Jedná se o pletené ponožky, čepice, látkové tašky, polštářky, kuchyňské chňapky, ale také šperky,“ uzavírá výčet sortimentu obchodu BUŤI Iva Pšeničková.
„Snažíme se stále rozšiřovat nabídku obchodu BUŤI a našim zákazníkům nabízet nové originální zboží, které jinde nekoupí. Máme již stálé zákazníky, kteří se k nám chodí pravidelně, jiní se zas vracejí například pro BUŤI kávu či čaj. Naši dobrovolníci dokonce občas šijí a pletou přímo na zakázku, snažíme se zkrátka lidem, když je to možné, vyjít vstříc,“ uzavírá Iva Pšeničková. Obchod BUŤI má své fanoušky i v sociální síti Facebook. Zde ve své fotogalerii shromažďuje například fotopozdravy fanoušků z Velké Británie, Makedonie, Černé Hory, Bulharska, Španělska, ale také Nového Zélandu.
Dobročinnému obchodu BUŤI je možné pomoci různými způsoby – nákupem zboží, darováním věcí, dobrovolnou pomocí či propagací obchodu. Obchod se nalézá ve Veleslavínově ulici 7 nedaleko Pivovarského muzea a je možné ho kontaktovat telefonicky na tel. 602 663 578 či emailem na adrese info@buti.cz. Více informací lze také získat na internetových stránkách www.buti.cz.
Principem práce občanského sdružení Český západ, které dobročinný obchod Buťi provozuje, je, že nedělá práci za druhé, ale snaží se o podporu samotných členů komunity takovým způsobem, aby naopak dokázali své osobní i společné problémy řešit vlastními silami a postupně uměli brát své životy do vlastních rukou. Sdružení je často uváděno jako příklad dobré praxe v práci s romskou menšinou a podílí se i na vytváření metodiky řešení problematiky romských lokalit v ČR. Práce Českého západu byla 1. prosince 2009 oceněna cenou Gypsy Spirit.


The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
st 15.09.2010 12:20



0 +
 
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka