Projekt Díky dětem má dikobrazí miminko

Sváteční středa patřila v Zoologické a botanické zahradě mimo jiné také podpoře projektu Díky dětem.

uniwebwebynamiru2018

Od 11:00 do 16:00 hodin se děti bavily s Přáteli Koinonie, kteří připravili pro děti zábavné tvoření a divadlo. „Jsme velice rádi, že jsme se této akce mohli zúčastnit, a že nám počasí opravdu přálo, a tak mohlo dorazit spousta dětí, maminek i tatínků. Ze ZOO jsme se vrátili spokojení, plní radosti z usměvavých tváří dětí, které se s obrovským nadšením zapojovaly do tahání řepy a dokonce se vydaly se zvířaty i do vesmíru. Překvapilo nás, jak velké množství z nich si chtělo vyrobit masku lva, opice, tučňáka a taky žirafy. Pro náš tým ze spolku Přátelé Koinonie, převlečený za různá zvířata :) to byl opravdu úžasný den!“ nešetřila superlativy tato skvělá parta.

Společně s dospěláky se děti dozvěděly také o projektu Díky dětem, který je založen na myšlence pomoci dětí dětem, a mohli společně přispět do kasičky.

Vrcholem byl pochod za mládětem, které bylo do poslední chvíle obestřeno tajemstvím. Více než stohlavý průvod nakonec došel k výběhu dikobraza srstnatonosého. Právě jeho mládě, které ale zůstalo ukryté v doupěti, nakonec všichni společně pojmenovali jako Bodlinka. „Chvilku jsme společně vymýšleli jméno, a protože se ještě neví, zda se jedná o samičku nebo samečka, vítězem je nakonec Bodlinka, to se nám zdálo dobré pro holku i kluka. Dikobrazi jsou neuvěřitelně roztomilí, jsem ráda, že Díky dětem mohlo být u toho,“ směje se Alena Kozáková z Díky dětem. „Celý den byla nálada u našich stanovišť skvělá, všichni se dobře bavili a věřím, že je také oslovila myšlenka celého projektu,“ dodává.

Uspořádat další akci na podporu Díky dětem se rozhodl plzeňský kameraman Michal Anděl ve spolupráci se Zoo Plzeň a Nadací 700 let města Plzně. „Jsem moc rád, že se dalších několik stovek lidí dozvědělo o projektu Díky dětem. Všichni návštěvníci se bavili a užívali si sváteční den. Děkuji všem, co se jakkoliv zapojili, Zoo Plzeň za úžasné místo a křest či Spolku Přátelé Koinonie za program, který bavil děti i dospělé. Za mě byli všichni úžasní,“ zhodnotil akci Michal Anděl.

Kateřina Misíková ze Zoologické a botanické zahrady Plzeň si pracovní svátek užila: „Byla to krásná a smysluplná akce. Cílem bylo finančně podpořit sociálně znevýhodněné děti pod záštitou DÍKY DĚTEM. Za mě osobně je tyto věci důležité podporovat a hladí mě na duši pocit, když vidím, že to jde. Celý den v zoo proběhl v bezvadné, pohodové a usměvavé atmosféře. Návštěvníci měli možnost se s celým projektem DÍKY DĚTEM osobně seznámit. Skvělý doprovodný program předvedl Spolek Přátelé Koionie, který velmi efektivně využíval nálady a rozpoložení malých návštěvníků. Byl to moc pěkný den. Více takových. Děkujeme.“
Slovy čísel – Zoo dětem přineslo na podporu Díky dětem 3.451,- Kč

Vše o projektu Díky dětem na www.dikydetem.cz.

weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
10.5.2019 07:150 +
 
škoda scala

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018