Řehula v Plzni na medaili nedosáhl

V neděli se v Plzni konal úvodní závod Českého poháru v triatlonu.

Závodníci museli nejdříve odplavat na Boleveckém rybníku 1500 metrů, poté je čekalo 40 kilometrů na kolech a nakonec 10 kilometrů běhu. Kvůli chladné vodě, jejíž teplota se pohybovala okolo patnácti stupňů museli si na plaveckou část obléci neoprenové kombinézy.
Jak uvedl Václav Mastný, ředitel závodu, v Plzni se již český pohár v triatlonu konal po jedenácté a přestože byl naplánován hned týden po mistrovství světa, sešla se zde téměř celá česká špička.
Plaveckou část zvládl nejlépe Michal Daněk z Olympo teamu, za ním avšak s minimálním odstupem se vyjížděli i další favorité, Andrej Orlickým, Martin Pejsar, Jan Řehula na šestém místě. Při cyklistické se špička ustálila a získala ještě větší odstup od středu startovního pole. Při třetí obrátce se na Rokycanské třídě pokusili o únik dvojice Jan Řehula Martin Pejsar, peloton je však brzy dostihl, a tak na nádvoří prazdroje přijelo zhruba desetičlenné čelo závodu úplně pohromadě. Závěrečných deset kilometrů zaběhl nejlépe opět Michal Daněk, za ním dokončili Andrej Orlický se ztrátou 18 a Martin Pejsar 30 sekund. Čas vítěze byl lepší než si na začátku většina zúčastněných troufala odhadnout, Daněk zvládl všechny tři části za hodinu 48 minut a pět sekund.Nejvíce se o vítězství obával v závěrečných kolech při běhu, kdy se otáčel a často kontroloval odstup od svých pronásledovatelů.
V závodě žen vyhrála Vendula Frintová, stříbrná z mistrovství světa do 23 let, které se uskutečnilo minulý týden. Ta přiběhla do cíle s minutovým náskokem.
Za vítězkou na nádvoří Prazdroje dorazila dvojice Janan Jiroušková a Radka Vodičková, které si to o stříbrnou medaili rozdali v přímém souboji takřka v posledních 50 metrech. Řehula i při včerejším tréninku nebezpečně upadl, do dnešního závodu šel tedy s obavami, zda se neprojeví některé ze zranění.
Řehula, který byl na poslední olympiádě bronzový má v současné době velmi malou šanci účastnit se olympijských her v Aténách, kvůli zranění nestihl získat potřebný počet bodů a tak do Atén by se mohl dostat pouze na divokou kartu.
Jeden z nich a před startem největší favorit Jan Řehula
ztratil důležitých 10 sekund i v depu při přezouvání po cyklistické části, musel povolovat tkaničky u běžeckých bot, které měl příliš utažené.