Soutěž zahrádkářů o nejzajímavější výpěstek vyhrála v sobotu akébie pětičetná

Pátý ročník Výstavy českých a bavorských zahrádkářů v Plzeňském kraji se uskutečnil ve dnech 30. září a 1. října v prostorách Kulturního domu Šeříková v Plzni na Slovanech.

uniwebwebynamiru2018

Své výpěstky a produkty zde prezentovala téměř dvacítka vystavovatelů. Sobotní program vyvrcholil vyhlášením nejzajímavější zahrádkářské kuriozity.

Akce pořádaná Českým zahrádkářským svazem, z.s. se konala za podpory Plzeňského kraje a pod záštitou hejtmana Plzeňského kraje Václava Šlajse, který v sobotu vyhlásil vítěze soutěže, jehož vybírali hlasováním sami návštěvníci. Do soutěže o nejzajímavější kuriozitu vypěstovanou na zahrádce se přihlásilo 16 soutěžících. V pátek dopoledne výstavu zahájili radní Jaroslav Šobr a Václav Štekl, kteří tak symbolicky odstartovali hlasování o nejzajímavější zahradnický výpěstek. 

Druhý den výstavy, v sobotu 1. října, byly před polednem vyhlášeny výsledky hlasování. Ceny pěstitelům, jejichž plody byly vyhodnoceny jako nejkurióznější, předal hejtman Václav Šlajs, europoslanec Jiří Pospíšil, náměstkyně Zdeňka Lišková, radní Jaroslav Šobr a předseda Krajské koordinační rady Českého zahrádkářského svazu Jan Kovařík. 

Nejvíce hlasů od návštěvníků dostaly plody s názvem akébie pětičetná, kterou vypěstoval pan Müller z Pece Pod Čerchovem. Druhé místo získal Jan Hinterholzinger z Domažlic, který vypěstoval rajče černé Indigo rose, třetí nejvyšší počet hlasů získala tykev muškátová Serpentine od pana Kotrbatého ze Šťáhlavic. Čtvrtou nejzajímavější kuriozitou byly plody s názvem Pepino gold od pana Papeže z Klatov a páté místo obsadila padesátikilová obří tykev Goliáš pana Sovadiny z Rokycan. Zvláštní cenu si odnesli zahrádkáři z Plzně Litic, kteří měli na výstavě nejzajímavější expozici.

„Těší mě, že o výstavu je stále velký zájem. Chtěl bych vám poděkovat za vaše nadšení pro věc a také za prezentaci vašich výpěstků,“ řekl v před vyhlášením soutěže hejtman Václav Šlajs.

Na prodejní výstavu byl vstup zdarma a cestu si sem našly stovky návštěvníků, kteří mohli vybírat z bohaté nabídky ovoce a zeleniny, ale také například stromků, keřů, zahradní techniky nebo bylinek. Nechyběly ani regionální potraviny Plzeňského kraje. 

Mezi vystavovateli byli zahrádkáři, drobní podnikatelé i firmy v oboru ze všech bývalých okresů Plzeňského kraje:


Europlant šlechtitelská spol. s r.o. (konzumní i sadbové brambory)

Fytos, ovocná a okrasná školka Plzeň (stromky, keře)

Ing. Josef Vačkář, perspektivní odrůdy jabloní 

Klub Citro – tropy Plzeň

Kotvičníková farma Sedlecko (byliny)

Odborná škola výroby a služeb, Plzeň (jediná škola v PK se zahradnickým oborem)

Okresní organizace zahrádkářů v Tirschenreuthu (poprvé na výstavě)

Pavel Sedláček jablka, švestky, mošty

Plzeňský kraj

Regionální potraviny Plzeňského kraje (ochutnávky i prodej vítězných a oceněných

potravin)

Vesa Velhartice, a. s. (konzumní i sadbové brambory)

Zahradní technika Princl (před KD- nejnovější technika, ukázky i prodej)

Územní sdružení Českého zahrádkářského svazu Domažlice

Územní sdružení Českého zahrádkářského svazu Klatovy

Územní sdružení Českého zahrádkářského svazu Region Plzeň

Územní sdružení Českého zahrádkářského svazu Rokycany

Územní sdružení Českého zahrádkářského svazu Tachov

Zahradnická poradna (po oba dny, zejména všeobecná)


weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Kamiq

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018