Sparťan Martin Hunal otevřel silniční sezónu vítězstvím v Hlohovci

Cyklista pražské Sparty Martin Hunal z cyklistické stáje AC Sparta Praha se sídlem v Rokycanech vystoupil na nejvyšší stupeň v závodu Trofeo Cinelli - Velké ceně Hlohovce 2013. Muži absolvovali závod na 98 kilometrů. Na startu letošní premiéry se sešla v silné konkurenci stovka českých mužů a z...

Cyklista pražské Sparty Martin Hunal z cyklistické stáje AC Sparta Praha se sídlem v Rokycanech vystoupil na nejvyšší stupeň v závodu Trofeo Cinelli - Velké ceně Hlohovce 2013.
Muži absolvovali závod na 98 kilometrů. Na startu letošní premiéry se sešla v silné konkurenci stovka českých mužů a za poměrně přijatelného počasí a v bezvětří se od začátku stále někdo pokoušel o úniky. Martin Hunal v průběhu závodu vyhrál 7 vrchařských prémií a Rostislav Krotký soutěž aktivity. Vždy se však hlavní pole sjelo a vyšel až únik pětici cyklistů dvě kola před koncem. Ve skupině byl i vyhlášený spurter Alois Kaňkovský z Dukly Praha a vítěz loňského seriálu Českého poháru Tomáš Bucháček z Bauknecht Author. Martin Hunal si se všemi poradil a zvítězil, druhý za ním spurtoval Jakub Kratochvíla (ARBÖ Gerbürder Weiss - Oberndorfer) a třetí skončil Bucháček.

Výsledky:

Muži (98 km):
1. Hunal (Sparta Praha) 2:25:04, 2. Kratochvíla (ARBÖ Gerbürder Weiss - Oberndorfer), 3. Bucháček (Bauknecht - Author) oba stejný čas, 4. Kaňkovský (Dukla Praha) +1, 5. Turek (Favorit Brno) +1, 6. Koudela +7, 7. P. Vakoč (oba Etixx - Ihned) +36, 8. Lechner (ARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer) +36,
9. Bláha (Dukla Praha) +36, 10. Boudný (ČS Specialized) +37. 14. Rostislav Krotký +38s, 35.Radovan Doležel + 6.05 min AC SPARTA PRAHA

Grand Prix Sachsenring - int. závod na motodromu u Chemnitz.
Závod se jel na 20 okruhů po 3500m. Na okruhu jsou tři náročná 12% stoupání. V polovině závodu odjel v 18členné skupině Tomáš Okrouhlický, ale skupina byla dojeta 5 okruhů před cílem. Poté odjelo 5 závodníků s Martinem Boubalem, který si v cíli s konkurencí poradil.
1. místo Martin Boubal- Ratisbona Regensburg, 18. místo Tomáš Medek AC SPARTA PRAHA .