Studenti Fakulty designu a umění do pátku vystavují klauzury

V pondělí 5. února v 16 hodin se otevřela klauzurní výstava studentů Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni.

weby uniweb zprávy

V budově fakulty bude do pátku 9. února ke zhlédnutí výběr prací více než šesti set studentů.

Výsledky klauzurních úkolů a část práce za semestr představí všechny bakalářské i magisterské obory. Přiblížena bude náplň a úroveň studentů všech ateliérů - Mediální a didaktická ilustrace, Komiks a ilustrace pro děti, Kniha a tvarování papíru, Grafický design, Vizuální komunikace, Ilustrace grafika, Malba, Animovaná a interaktivní tvorba, Multimédia, Nová média, Intermédia, Užitá fotografie, Socha a prostor, Keramika, Fashion design, Průmyslový design, Produktový design, Design nábytku a interiéru a Design kovu a šperku.

Ateliér Design kovu a šperku představí průřez z tvorby svých studentů na téma Únor 1948 v Galerii Ladislava Sutnara na výstavě nazvané „1948 / na ostré hraně“ a také v DEPO2015. Ateliér se tradičně prezentuje originálními instalacemi s důrazem na detail a individualitu tvorby. Součástí této výstavy bude komentovaná prohlídka v Galerii Ladislava Sutnara, která se uskuteční 26. února od 17 hodin.

Letos bude výstava obohacena o téma „Únor 1948“, které bylo zadané napříč obory. Výběr prací bude součástí komponovaného večera, který pořádá Plzeňská filharmonie, Ústav pro studium totalitních režimů a Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara. Koncert s doprovodným mluveným slovem se v budově fakulty bude konat v úterý 27. 2. od 19:30 hodin (vstupenky je možné zakoupit na www.plzenskavstupenka.cz).

Výstava Klauzury 1/18 je vhodná nejen pro milovníky umění, ale i pro zájemce o studium na Sutnarce nebo zaměstnavatele hledající odborné pracovníky ze zmíněných oborů.

Výstavu je možné navštívit v uvedeném termínu od 8 do 20 hodin. "Upozorňujeme návštěvníky, že ve dnech 6. 2. a 7. 2. budou zároveň v prostorách výstavy probíhat klauzurní postupové zkoušky, a proto prosíme, berte ohled na studenty a jejich zkušební komise," říká referentka pro tvůrčí činnost fakulty Kateřina Martínková.weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Led

Hlavní zprávy

 

voch2019