Turnaj Narama Seito opět v Plzni

Tuto sobotu se v hale TJ Slavoje v Plzni uskutečnil turnaj v bojových umění pod záštitou plzeňské školy bojových umění Narama.

Tuto sobotu se v hale TJ Slavoje v Plzni uskutečnil turnaj v bojových umění pod záštitou plzeňské školy bojových umění Narama. Mládež zde soutěžila v disciplínách kata a řízené kumite, senioři v disciplíně ippon shob – volném zápasu.
Turnaj s názvem Narama Seito přilákal o víkendu do Plzně většinu západočeských příznivců bojových umění. Do haly TJ Slavoje, nad plzeňský zimní stadion, dorazilo celkem 194 závodníků. Dopoledne soutěžili hlavně mladší karatisté s bílými pásy ve věku 6 – 17 let.
Soutěžilo se ve třiadvaceti kategoriích, karatisté byli rozděleni podle věku a technické vyspělosti a v těchto skupinách závodili v disciplínách kata, tedy v ukázkách přesně daných sestav a v řízeném kumite, což je souboj dvou karatistů s určenými technikami.
Závodníci starší sedmnácti let se utkali v prestižní bojové disciplíně ippon shobu - volný boj bez rozdílu hmotnosti. V kategorii mužů zde dominoval Karel Filipčík, před Markem Janským, bronzový skončil Zdeněk Kubalík. Ženský ippon-shob vyhrála Lenka Černíková, která ve finále porazila Terezu Harantovou, a třetí místo patřilo Martině Janotové.
V každé kategorii žactva a dorostu se vyhlašoval absolutní vítěz, kterého určilo pořadí z obou disciplín.
Plzeňská škola bojových umění, která podobný turnaj pořádá již od roku 1998 a to dvakrát ročně, chce umožnit hlavně rodičům vidět své děti při opravdovém karatistickém zápolení.
Zpestřením odpoledne byla i exhibice ve stylu Shoa- lin kung fu.