V Plzni odstartovala registrace do kampaně Do práce na kole

V Plzni, podobně jako v dalších 32 městech, odstartovala registrace do soutěže Do práce na kole. Cílem kampaně je hravou formou přivést Plzeňany k využívání šetrných způsobů dopravy.

lite2018

Také ulevit životnímu prostředí a také vnést více radosti a pohybu do běžného pracovního dne. Stačí jen vytvořit týmy o 2-5 lidech a během celého května pak co nejčastěji jezdit do práce či do školy „na vlastní pohon“. Do soutěže se kromě cyklistů mohou zapojit také běžci, chodci, vozíčkáři a jezdit se bude i na koloběžkách, bruslích a longboardech. Kampaň organizuje spolek Auto*Mat a v Plzni ji koordinuje Plzeň na kole s podporou partnerů.

Loni se soutěže Do práce na kole zúčastnilo v celé zemi téměř 11 000 lidí z 27 měst. V Plzni se zapojilo 515 soutěžících ze 142 firem a institucí, kteří dohromady uskutečnili 15 063 jízd. Nejvýkonnější jezdec najezdil 1 304 km. V Plzni se bude letos soutěžit již po páté. Nyní je zde, pár dní po spuštění registrace, přihlášeno již 130 zájemců z 46 firem a organizací. Kdo se chce zapojit, stačí aby se zaregistroval na webu dopracenakole.cz. Zapojit se mohou i účastníci ze zahraničí. Registrace jsou otevřené až do 30. dubna, ale vyplatí se přihlásit již v březnu, kdy je účastnický poplatek nejnižší. Všichni účastníci soutěže dostanou trika z biobavlny s originálním potiskem, budou moci využívat různé slevy a výhody u partnerů soutěže a účastnit se doprovodných akcí. Soutěží se o hodnotné ceny podobně jako v loňském roce.

„V Plzni plánujeme podobně jako v loňském roce tři veřejné cyklodílny, při kterých je možné si dát pod dohledem zkušených mechaniků svá kola do pořádku. Chybět nebude ani oblíbená Snídaně pro cyklisty a další „akce na triko“ určené těm, kteří se prokáží trikem kampaně. Výsledky soutěže budou vyhlášeny začátkem června při cyklopárty. Termíny všech akcí budou upřesněny na stránkách soutěže www.dopracenakole.cz/plzen,“ přibližuje průběh kampaně Jiří George Konečný ze spolku Plzeň na kole, který v Plzni akci koordinuje.

Motto letošního ročníku zní: „Do práce na kole jezdí i profíci!“ a naznačuje, že na kole nemusejí jezdit jen sportovci, ale kdokoliv a z jakéhokoliv oboru. Tvářemi kampaně jsou břišní a hrudní chirurg prof. MUDr. Pavel Pafko, DrSc., který proslul operací Václava Havla a také první transplantací plic na území ČR, a také fyzioložka a biochemička prof. RNDr. Helena Illnerová, DrSc. Oba jezdí po celý život pravidelně na kole a nic na tom nemění ani po sedmdesátce.

V rámci Do práce na kole se soutěží v kategoriích pravidelnost týmu, výkonnost jednotlivce a kreativita. Oceněný bude tradičně i „cyklozaměstnavatel roku“, který vytváří co nejlepší podmínky, aby mohli jeho zaměstnanci jezdit do práce na kole. V Plzni tak byla vloni oceněna plzeňská firma Škoda Electric.

Mnohé instituce a firmy se zapojují v Plzni do kampaně opakovaně. Letos jsou už přihlášeny například týmy z firem ZAT, Česká spořitelna, Fakultní nemocnice, Second Help, Západočeská univerzita, IntraWorlds, Škoda JS, Lékařská fakulta či Masarykovo gymnázium. Týmy se jmenují například Drahé tety a já, Nadřazené řidítka, Kampa jedeš? nebo Mouchy v očích.


Komentáře

Váš komentář článku...

ARCHIV ZPRÁV
ne 19.3.2017 14:107 +
 
Festival potravin2018

Hlavní zprávy

 

seo uniweb