Viktoria deklasovala Strakonice

Poslední dva týdny chybí do začátku jarní části druhé fotbalové ligy. Také už jen dvě prověrky před ostrými duely zvládne plzeňská Viktorie.

Poslední dva týdny chybí do začátku jarní části druhé fotbalové ligy. Také už jen dvě prověrky před ostrými duely zvládne plzeňská Viktorie. V jednom z těchto posledních přípravných zápasů nastoupili Západočeši včera proti Strakonicím.
Kvůli nepřízni počasí, se zápas odehrál na umělé trávě ve Skvrňanech. Duel měl navíc nádech derby, protože Strakonice, čtvrté mužstvo ČFL, trénuje bývalý plzeňský hráč Eduard Kubata.
V prvním poločasu měli domácí platonickou převahu, když se nedokázali prosadit při zakončení. Vedení se tak překvapivě ujali hosté, kteří z ojedinělého útoku Lukou překonali Ticháčka. V plzeňské sestavě se objevil uzdravený Stibůrek, trenéru Pulpitovi chyběl pouze Petr Knakal. Místo v základní sestavě pro jarní část druhé ligy ani na konci přípravy ale nemá jisté nikdo.
Ve 32. minutě se prosadil po standardce Martin Fillo - 1:1. V samém závěru prvního poločasu poslal Viktorii do vedení po samostatné akci Martin Černoch.O poločasové přestávce vyměnili plzeňští trenéři oba útočné hroty a na hrací plochu poslali Bittengla s Martinem Knakalem. A právě noví hráči se ukázali jako výborný tah, neboť se zaloužili o navýšení skore. Marek Smola zvyšoval v 67. minutě už na 6:1. Sedmý hřebíček do rakve Strakonicím zasadil ještě o dvě minuty později Pilař. O celkový výsledek v poměru 8:1 se pak zasloužil Róbert Jež.
Druhý poločas byl již zcela jednoznačně v režii plzeňských hráčů, kteří soupeři prakticky nic nedovolili a navíc si s chutí zastříleli. Přesto zde byly šance, které by plzeňští měli s jistotou proměňovat.
V neděli od 17 hodin za umělého osvětlení přivítá Viktoria ve Štruncových sadech Dropu Střížkov. Další víkend by již měla odstartovat jarní část druhé ligy, kdy na západ Čech přijedou v neděli Prachatice.