Viktoria po statečném boji padla na Manchesteru City 2:4

Plzeň i po páté porážce má stále naději na třetí místo ve skupině a postup do Evropské ligy. Potřebuje k tomu v závěrečném utkání doma porazit CSKA Moskva. Viktoria hrála nebojácně a vypracovávala si šance. Nevyužité šance Plzeň mrzely o to více, že ve 32. minutě nastřelil Agüero ruku Rajtorala ...

Plzeň i po páté porážce má stále naději na třetí místo ve skupině a postup do Evropské ligy. Potřebuje k tomu v závěrečném utkání doma porazit CSKA Moskva.
Viktoria hrála nebojácně a vypracovávala si šance. Nevyužité šance Plzeň mrzely o to více, že ve 32. minutě nastřelil Agüero ruku Rajtorala a sám proměnil penaltu.
Plzeň však inkasovaný gól nesrazil. Naopak pokračovala v dobrém výkonu a odměnou jí bylo ještě do poločasu vyrovnání. Kolář uvolnil z druhé vlny nabíhajícího Hořavu, který se z 18 metrů trefil přesně k tyči Hartovy branky.
Podruhé viktoriáni kapitulovali v 65. minutě. Na malém vápně zůstal zcela nepokrytý Nasri a vrátil Manchesteru vedení. Rychlou odpověď plánoval Kolář, ale jeho táhlou střelu vyrazil Hart. O chvilku později však byl úspěšnější Tecl, kterému Kolář přiklepl míč, a plzeňský útočník zblízka prostřelil Harta.
Nakonec ale slavil zisk všech bodů Manchester, a to zásluhou střídajícího Negreda. Španělský útočník si po třech minutách na hřišti počkal na perfektní přihrávku za obranu od krajana Navase a zblízka doklepl míč do branky. V samotném závěru se dočkal i Džeko, který hlavičkou upravil na konečných 4:2.

Pavel Vrba (trenér Plzně): "Náš projev byl úplně odlišný než třeba při utkání na Bayernu, kde jsme zaslouženě celý zápas trpěli. Tady jsme si utkání celou dobu užívali, a přestože jsme prohráli, nemusíme se za nic stydět. Možná to byl náš nejlepší výkon ve skupině. Do skupiny jsme vstoupili bojácně, měli ze soupeřů přílišný respekt, ale když jsou hráči důslední a plní pokyny, tak je vidět, že se i s takovými týmy dá hrát. Dokázali jsme si vytvořit šance, zápas zdramatizovali, ale na konci jsme neměli dost štěstí. Ale i tak jsme získali povzbuzení před posledním zápasem s CSKA. Uděláme všechno pro to, abychom postoupili do jarní části Evropské ligy."