Viktoria po statečném boji prohrála s Bayernem 0:1

Fotbalisté Plzně prohráli v utkání 4. kola Ligy mistrů s obhájcem trofeje Bayernem Mnichov 0:1. Západočeši potrápili nejlepší tým současnosti mnohem více než před dvěma týdny, kdy podlehli v Německu 0:5, výkon na hranici možností přesto na první body do tabulky skupiny D nestačil. Zápas rozhodl v 6...

Fotbalisté Plzně prohráli v utkání 4. kola Ligy mistrů s obhájcem trofeje Bayernem Mnichov 0:1. Západočeši potrápili nejlepší tým současnosti mnohem více než před dvěma týdny, kdy podlehli v Německu 0:5, výkon na hranici možností přesto na první body do tabulky skupiny D nestačil. Zápas rozhodl v 65. minutě střídající Chorvat Mandžukič.
Viktoria začala odvážněji než v Německu a v úvodních minutách byla dokonce aktivnější. V Allianz Areně Plzeňští ani jednou nevystřelili na branku, v domácí odvetě ale prověřil Neuera už po šesti minutách Ďuriš.

O pět minut později měl první gólovou šanci německý šampion. Götze nabil Schweinsteigerovi a ten přízemní střelou trefil zadní tyč. Bayern sice podle očekávání častěji držel míč, ale Viktoria zdaleka nebránila v tak hlubokém bloku jako v Německu a navíc vyrážela do brejků.

V polovině první půle nadobro ztratila ostych z favorizovaného soupeře a deset minut před pauzou se dostala do své největší šance. Horváth z levé strany zacentroval do vápna a Kolář namířil hlavičku metr nad břevno.

Po změně stran Bayern výrazně přidal. Ve 49. minutě si Lahm narazil s Müllerem, za překonaným Kozáčikem ale zachránil Čišovský. Plzeňské naděje držel Kozáčik, který v 56. minutě vychytal únik Ribéryho ze strany.
Mnichovanům začalo hrozit, že teprve počtvrté v sezoně nevyhrají a kouč Guardiola poslal na hřiště čerstvé Martíneze a Mandžukiče. A k tomuto tahu si mohl brzy gratulovat. Chorvatský kanonýr byl na trávníku šest minut, když ho Západočeši nechali po Lahmově centru volného na zadní tyči a Kozáčik se na jeho hlavičku natahoval marně.

Plzeň ale nesložila zbraně a suverénně nejlepší výkon sezony korunovala závěrečnou snahou o vyrovnání. Blízko k němu měl v 76. minutě Tecl, jemuž chyběl krok, aby sám před Neuerem zasáhl Petrželovu přihrávku. Pak upadl v souboji s Contentem Ďuriš, ale penalta se nepískala. Plzeňské naděje na bod poté několikrát zachránil Kozáčik, blýskl se především proti Götzemu. Bayern se tak musel o tři body nečekaně strachovat až do konce.