Viktoria potřetí v řadě vyhrála!

Fotbalisté Plzně v 6. kole Gambrinus ligy porazili doma Olomouc 2:0. Dva pokutové kopy proměnil útočník Rezek.

Fotbalisté Viktorie Plzeň pod vedením nového trenéra Stanislava Levého porazili Sigmu Olomouc 2:0 díky dvěma úspěšným penaltám v podání Jana Rezka. Hosté ani jednou nevypálili na branku a navíc jejich snahu přibrzdila červená karta obránce Flachbarta, jemuž se tak návrat z Ruska příliš nevydařil.
Domácí po nevýrazném začátku hrozili především ze standardních situací. Po rohovém kopu se odražený míč dostal k Pilařovi, který ale v dobré pozici
nedokázal míč trefit. V největší šanci první půle se ocitl po rohovém kopu Rezka agilní Pilař, nikým neatakován však hlavičkoval na hranici malého vápna těsně vedle levé tyče. Ve zbytku prvního poločasu hosté úplně rezignovali na ofenzivu a stáhli se na svou polovinu hřiště.
Na začátku druhého poločasu neúnavně hrající Rezek vysunul uličkou do pokutového území Filla, kterého ve sprinterském souboji srazil ligový
debutant v olomoucké obraně Komárek. Sudí Adam neváhal a nařídil penaltu, s níž si Rezek zkušeně poradil. Domácí ještě zvýšili obrátky a olomoucká
obrana se dostávala pod velký tlak, na který kouč Petržela reagoval trojnásobným střídáním.
Obraz hry se však nezměnil. Naopak v 74. minutě Flachbart zastavil v šestnáctce faulem akci Rezka a protože to pro něj byla už druhá žlutá
karta, musel předčasně pod sprchy. Druhou penaltu navíc znovu proměnil sám faulovaný Rezek. Hosté pak vrhli všechny síly do útoku, ale k vyrovnání
měli daleko. Naopak domácí mohli náskok ještě zvýraznit při útocích do otevřené obrany. Střelu Jarolíma mířící do branky však dokázal zblokovat
Roman Hubník. V poslední minutě stejný hráč vykopl po rohovém kopu z brankové čáry hlavičku Limberského.
Nový trenér plzeňské Viktorie Stanislav Levý tak začal výhrou, která se podle jeho slov nerodila snadno. "Olomouc podle mého názoru nepatří na 16. místo. Ve druhé půli jsme dokázali dostat hosty pod tlak a donutili je tak k chybám. Po první proměněné penaltě se mužstvo zvedlo a uklidnilo,"
zhodnotil Levý svůj první zápas v této sezoně.
Potvrdil, že po svém příchodu na lavičku nemusel nic měnit. "Situace mého jmenování byla specifická, střídal jsem totiž úspěšného trenéra. Většinu hráčů jsem navíc znal a také se jim snažím ordinovat stejnou hru s aktivním napadáním jako můj předchůdce," připomněl Bílkův odchod do Sparty.
Trenér olomoucké Sigmy Vlastimil Petržela však neskrýval nelibost s hrou obou mužstev. "První půle byla strašná z obou stran," konstatoval kouč,
který se do české ligy vrátil po čtyřech letech. Neodpustil si ani kritiku na adresu rozhodčích. "Po druhé penaltě jsem si pomyslel, že bych si měl objednat letenky do Ruska. Ukázalo se, co je tady možné i po korupční aféře. Já jsem žádný zákrok ze strany Flachbarta neviděl, Rezek tam hodil šipku," zlobil se kouč Hanáků.
Gambrinus liga, 6. kolo: Viktoria Plzeň - Sigma Olomouc 2:0 (0:0). Branky: 52. a 76. Rezek (obě z pen.). Rozhodčí: Adam - Novák, Tulinger. ŽK:
Pilař, Smola, Rezek - Flachbart, Chmelíček, Komárek, Hudec. ČK: 74. Flachbart. Diváci: 4584.
Plzeň: Daněk - M. Knakal, Müller, Zakopal, Smola -Fillo (90. Procházka), Pilař, Jarolím, Limberský - Rezek (88. Šíma), Smejkal. Trenér: Levý.
Olomouc: Vojáček - Komárek (62. Štěpán), Horáček, R. Hubník - Flachbart, Randa, Hudec (62. V. Schulmeister), Onofrej, Vepřek - Chmelíček (62.
Pulkert), Peška. Trenér: Petržela.