Viktoria vyhrála nad Příbramí. A dál suverénně vévodí lize

Fotbalisté Plzně v 10. kole první ligy otočili zápas s Příbramí a připsali si již svou rekordní devátou výhru za sebou, což se jim doposud nikdy v české lize nepodařilo. Vedoucí tým tabulky se ale na výhru 2:1 hodně nadřel a tři body mu zajistil až devět minut před koncem střídající David Střihavka,...

Fotbalisté Plzně v 10. kole první ligy otočili zápas s Příbramí a připsali si již svou rekordní devátou výhru za sebou, což se jim doposud nikdy v české lize nepodařilo. Vedoucí tým tabulky se ale na výhru 2:1 hodně nadřel a tři body mu zajistil až devět minut před koncem střídající David Střihavka, když domácí využili předchozího vyloučení Francouze Claudea Videgly.
Na stadion ve Štruncových sadech se přesunovala většina plzeňských fanoušků z vítězného utkání hokejové extraligy. Nejen je však překvapil začátek souboje. Hosté hrající na dva útočníky si totiž již ve 2. minutě vypracovali slušnou příležitost, Pleško ale po průniku po levé straně pálil z hranice šestnáctky těsně vedle. O minuto později se ale už Středočeši radovali. Huňa obešel Bystroně, pronikl do vápna a po závaru před gólmanem Pavlíkem si dal dezorientovaný Limberský vlastní gól.
Vstřelený gól hosty uklidnil a zasunuli svůj obranný blok hluboko na svoji polovinu. Domácí drželi více míč, ale do větších příležitostí je dobře organizovaná příbramská defenziva nepouštěla. Tísněný Kolář po centru Petržely netrefil branku a po rohovém kopu neprostřelili hradbu těl před sebou Rezek a následně Bystroň.
Poté se zranil podhrotový hráč plzeňské sestavy Kolář a kouč Vrba poslal na hřiště Jiráčka. Domácí vystupňovali nápor, navíc v 19. minutě Bakoš sklepl Petrželův centr přesně na nohu střídajícího Jiráčka a ten střelou z voleje přesně k levé tyči vyrovnal. Dvě minuty na to poslal Horváth dlouhý pas na rozběhnutého Rezka, který se zbavil bránícího Štochla, ale společně s vybíhajícím brankářem Hruškou obstřelil i branku.
Velké nebezpečí pro Příbram představovaly také standardní plzeňské situace. Ve 33. minutě posadil Horváth rohový kop přesně na hlavu Navrátila, ale jeho střelu mířící pod břevno stihl Hruška vytěsnit nad.
Druhá půle se proměnila v dobývání branky Příbrami. Hosté totiž zcela rezignovali na ofenzivu a snažili se ubránit nerozhodný výsledek. Viktorie dlouho narážela ne jejich obranný val. Hrušku nejvíce vystrašil v 67. minutě Horváthem zahraný roh mířící mezi tři tyče. Domácím postupně docházeli útočné nápady a se stereotypními akcemi po stranách si hosté v pohodě poradili.
Čtvrt hodiny před koncem putoval pod sprchy po druhé žluté kartě hostující Videgla. Přesilovku domácí využili v 81. minutě, kdy po centru Petržely z pravé strany hlavičkoval Horváth a Hruškou vyražený míč pohodlně trefil do branky u levé tyče číhající Střihavka.
Nepříznivý vývoj donutil Středočechy otevřít hru, ale domácí nedokázali několik brejkových situací dotáhnout do konce. To se mohlo vymstít v nastaveném čase, ale explzeňský Borek zakončil jen doprostřed branky.