Viktoria znovu ztratila dva body

Fotbalisté Plzně vedli nad Zlínem 1:0, jenže o vedení stejně jako před týdnem s Teplicemi přišli a doma pouze remizovali.

Fotbalisté Viktorie Plzeň potřetí v řadě remizovali, tentokrát se Zlínem 1:1. Moravané tak ukončili 797 minut dlouhý střelecký půst na hřištích soupeřů. Jenže jim k tomu pomohl vlastní gól domácího Rady.
Domácí vstoupili do utkání aktivněji, hostující obrana tak byla v úvodní čtvrthodině v permanenci. Domácí se ale v této pasáži nedokázali prosadit ke střele na branku. Zlínští hráči totiž většinu pokusů zblokovali, a když už se po dlouhém autu dostal k zakončení v pokutovém území Pilař, nasměroval svou hlavičku přímo do náruče brankáře Baránka.
Hosté zahrozili pouze ve 20. minutě, kdy Škripec hlavičkoval těsně vedle pravé tyče. Viktoriáni se mohli dostat do vedení po zaváhání Baránka, kterému vypadl z rukou míč po centru Bartesky. Nová posila obrany hostů stoper Zbožínek však míč včas odkopl do bezpečí.
Také po přestávce měli navrch domácí, po rychlých akcích se dostávali i k zakončení. Barteska ve 48. minutě a Fillo o 11 minut později v dobrých
pozicích na hranici šestnáctky vystřelili mimo tři tyče. Z protiútoku zahrozili také hosté, jejich přečíslení ale zastavil na poslední chvíli Pilař.
Skóre se změnilo až po dlouhém autu Martina Knakala. Hostující obrana totiž zaspala a po prodloužení Pilaře Kousal pohodlně obstřelil vybíhajícího Baránka.
Plzeň se ale z vedení radovala pouze čtyři minuty. Po přímém kopu se totiž do vlastní sítě hlavou trefil stoper Tomáš Rada a paradoxně on
ukončil dlouhou střeleckou mizérii Zlína na hřištích soupeřů.
V závěru se hosté stáhli na svojí polovinu, přesto se k zakončení dostal domácí Limberský, který však svoji bombu nasměroval vedle levé tyče.
Trenér Viktorie Plzeň Zdeněk Michálek litoval absence potrestaného útočníka Vágnera. "V útočné fázi nám výrazně chyběl, před utkáním jsem nečekal, že to pro nás bude takový problém," posteskl si Michálek. Zkušeného plzeňského
kouče mrzela rychlá ztráta vedení. "V první půli jsme po nedůrazu neproměnili několik závarů před soupeřovou brankou. Když se nám to konečně
povedlo, měli jsme vedení udržet. Je to smůla inkasovat vlastní gól po centru soupeře z půlky. Naše situace v tabulce se komplikuje víc a víc,"
zlobil se Michálek.
Zlínský trenér Lubomír Blaha byl po utkání spokojen především s výsledkem. "Chtěli jsme odvézt minimálně bod a myslím si, že remíza je po průběhu utkání spravedlivá," řekl Blaha.
Gambrinus liga, 21. kolo: Viktoria Plzeň - Zlín 1:1 (0:0). Branky: 73. Kousal - 77. Rada vlastní. Rozhodčí: Jech - Pospíšil, Tulinger. ŽK: Kousal - Opiela, Činčala, Škripec. Diváci: 3779.
Plzeň: Ticháček - M. Knakal, Rada, Zakopal, Smola - Fillo, Pilař (87. Procházka), Barteska, Limberský (88. Vlček) - Kousal, Bednář (60. Šíma).
Trenér: Michálek.
Zlín: Baránek - Vidlička, Kroča, Zbožínek, Dujka (66. Jelínek) -Kraus (90. Dobeš), Vrtělka, Opiela (90. M. Čelůstka), Škripec - Činčala, Bača. Trenér: Blaha.