Viktoriáni prohráli v prvním pohárovém duelu v Boleslavi 1:2

Ve čtvrtfinálového utkání Ondrášovka Cupu, ve kterém se plzeňští fotbalisté představili na hřišti Mladé Boleslavi, nastoupil ligový lídr oproti poslednímu ligovému duelu v pozměněné sestavě, zatímco domácí zahájili v kompletním složení. Trenér Vrba nechal odpočívat kapitána Horvátha, brankáře Pavlík...

Ve čtvrtfinálového utkání Ondrášovka Cupu, ve kterém se plzeňští fotbalisté představili na hřišti Mladé Boleslavi, nastoupil ligový lídr oproti poslednímu ligovému duelu v pozměněné sestavě, zatímco domácí zahájili v kompletním složení. Trenér Vrba nechal odpočívat kapitána Horvátha, brankáře Pavlíka, stopéra Bystroně, Marka Bakoše a čerstvého otce Davida Limberského.

Hned v úvodní minutě se pokusil prosadit plzeňský Petržela, ale míč skončil v zámezí. Stejně tak naprázdno vyšel o dvě minuty později i domácí Chramosta, který přízemní střelou minul. V 18. minutě zachraňoval před dotírajícím Rolkem hlavou Aleš Neuwirth. Ofenzivní fotbal v podání obou týmů nenechal na první gól dlouho čekat. Ve 30. minutě se po centru Fabiána prosadil hlavou Dimitrovski. O sedm minut později to bylo již 2:0. Opiela posunul míč na Kuliče, ten obešel Neuwirtha a prodloužil na Chramostu. V poslední pětiminutovce první části zahrozili dvakrát hosté. Nejprve Jiráčkem, jehož centr zaměstnal brankáře Šedu, poté zatáhl míč Rezek, ale domácí obrana jej na poslední chvíli stačila vytěsnit na roh.

Do druhého poločasu provedl plzeňský trenér Vrba jednu změnu, kdy na hřiště poslal Františka Ševínského, který nahradil Jiráčka. Stejně jako závěr první části, i úvod druhého poločasu patřil hostům. Nejprve pálil Rezek do Šírla, poté po závaru před mladoboleslavskou brankou zachraňoval Rolko. Z následného tlaku vytěžili viktoriáni čtyři rohové kopy, kdy největší příležitost ke kontaktnímu gólu měl střídající Ševinský, ale gólman Šeda chytil míč na brankové čáře. V 52. minutě zaměstnal brankáře domácích Rajtoral, ale ani on se nezapsal do statistik zápasu. V 59. minutě poslal trenér Vrba na hřiště kanonýra Bakoše. Ten se mu po minutě pobytu odvděčil první velkou příležitostí. Po rohovém kopu hlavou mířil do náručí gólmana. V 78. minutě se již slovenský útočník prosadil. Šikovně si naběhl na centrovaný míč Rezka a prodloužil jej za záda Šedy. Dvě minuty před koncem základního času viděl druhou žlutou a tím pádem i červenou kartu Miloš Brezinský a Viktoria tak musela dohrávat o jednoho hráče v poli méně. Následný čas měli hosté převahu, ale vyrovnávací branky se již nedočkali. Odvetné utkání sehrají oba týmy ve středu 20. dubna od 20 hodin ve Štruncových sadech.