Vysokoškoláci si to rozdají v hokejové bitvě o Plzeň

Plzeňští vysokoškoláci budou mít brzy možnost veřejně fandit své alma mater. Chystá se totiž historicky první hokejový souboj mezi týmy Lékařské fakulty UK v Plzni a Západočeské univerzity v Plzni. Svoji školu mohou studenti přijít podpořit 27. listopadu od 19:30 do plzeňské ČEZ arény. Utkání b...

Utkání budou řídit rozhodčí s platnou registrací. Při nástupu na led zazní studentská hymna Gaudeamus, přestávky mezi třetinami zpestří krasobruslařské vystoupení a soutěž v přetahování lana na ledě. Diváci uslyší také rozhovory s hráči a trenéry obou mužstev. Po utkání se bude konat afterparty v Calabria Palace Music Club.
„Rádi bychom dostali univerzitní sport do povědomí veřejnosti,“ říká jeden z organizátorů zápasu, Filip Malota z lékařské fakulty. „Chceme naše studenty povzbudit, aby sportovali, a snažíme se je v tom maximálně podporovat. I proto jsme pro ně uspořádali tento sportovní program,“ dodává jeho kolega Martin Červený.
„Ve světě jsou takové univerzitní zápasy tradicí,“ doplňuje rektorka ZČU Ilona Mauritzová. „Pro studenty je to příležitost projevit sounáležitost s jejich univerzitou, veřejně ji podpořit a hlásit se k ní. Z hrdých studentů pak rostou i hrdí absolventi,“ dodává rektorka, která si zápas také nenechá ujít a je připravena vhodit společně s děkanem LF Borisem Kreuzbergem slavnostní buly.
Vstupenky se začnou prodávat 30 minut před zápasem v pokladnách ČEZ arény. Cena lístku je 30 Kč a bude sloužit i jako vstupenka na afterparty.