Zelenková byla čtvrtá na Ironmanovi

Plzeňská triatlonistka Lucie Zelenková se ve své premiéře na dlouhých tratích rozhodně neztratila, v Jihoafrické republice skončila těsně pod stupni vítězů.

Český triatlonista Petr Vabroušek obsadil třetí místo v nedělním závodu světové série Ironman v jihoafrickém Port Elizabeth.
Nečekaného úspěchu však dosáhla i další česká reprezentantka Lucie Zelenková, jež při své premiéře na dlouhých tratích skončila čtvrtá.
Plzeňanka Zelenková byla největším překvapením závodu a vody oceánu opouštěla ještě na sedmém místě, jasně první mezi ženami. Z přesvědčivého prvenství se ale nakonec radovala největší favoritka Natasha Badmanová ze Švýcarska, Zelenková za ní zaostala o necelých 33 minut.
Vabroušek dosáhl druhého nejlepšího času v běžecké části závodu (2:50:53) a v závěru předstihl Al Sultana i Švýcara Stefana Riesena. Za stříbrným Tissinkem zaostal o minutu a čtvrt.
Výsledky, muži: 1. Schellens (Belg.) 8:36:06 hod., 2. Tissink (JAR) -1:31, 3. Vabroušek (ČR) -2:46, 4. Riesen (Švýc.) -4:26, 5. Al Sultan (Něm.) -6:14, ...41. Báča -1:43:10, 71. Langhammer (oba ČR) -2:15:32, ženy: 1. Badmannová (Švýc.) 9:46:43, 2. Macphersonová (JAR) -23:25, 3.
Mollerová (Nam.) -26:14, 4. Zelenková (ČR)
-32:39, 5. Patouová (Fr.) -1:04:32.