Zlín vyhrál v Plzni 5:2 a o titulu se rozhodne až v neděli na Moravě

Hokejisté Zlína dokázali v pátek ve finále play off extraligy odvrátit výhrou 5:2 na soupeřově ledě mečbol Plzně a vynutili si sedmou bitvu, která sérii za stavu 3:3 rozhodne. Berani dnes v utkání číslo šest sice prohrávali po trefě Martina Straky, ale poté góly Jiřího Ondráčka a Bedřicha Köhlera v ...

Hokejisté Zlína dokázali v pátek ve finále play off extraligy odvrátit výhrou 5:2 na soupeřově ledě mečbol Plzně a vynutili si sedmou bitvu, která sérii za stavu 3:3 rozhodne. Berani dnes v utkání číslo šest sice prohrávali po trefě Martina Straky, ale poté góly Jiřího Ondráčka a Bedřicha Köhlera v rozmezí 14 vteřin zkraje druhé třetiny vývoj zápasu otočili. Sedmý duel se hraje v neděli ve Zlíně od 18:15.
Mezi plzeňskými zadáky opět nechyběl zkušený Špaček, jenž startem v minulém utkání obnovil svoji aktivní kariéru, nastoupil také útočník Pletka. Na straně hostů došlo oproti minulému duelu k přeskupení útočných formací a pohromadě zůstala pouze ta vedená Leškou.

Na konci 11. minuty udělali Západočeši další krůček k titulu. Po Johnsonově akci zakončené ranou do horní tyče pohotově dorazil puk do branky kapitán Straka. Odpovědět mohl záhy Ondráček, s jehož bombou z kruhu pro vhazování si ovšem Mazanec poradil. Bekhend do Sedláčkovy lapačky poté namířil Vlasák, jenž si vybruslil z rohu kluziště.

Pohodu domácího celku i natěšeného vyprodaného hlediště řádně provětral nástup do druhé části. Už 39 vteřin po návratu ze šaten dorazil puk z úhlu Ondráček po odražené střele Řezníčka. Dokonalým šokem pak byla jen o 14 sekund později vedoucí trefa Beranů z Köhlerovy hole. Mazanec byl rázem mnohem více v permanenci a musel vytáhnout zákrok proti Melenovskému.

Domácí se jen těžko dostávali přes pečlivou obranu hostů, což podpořil i zlínský výpad v 44. minutě, kdy Kostourek přidal třetí trefu Beranů. V 49. minutě ujel Holík v oslabení, ale v rozhodující chvíli při forhendové kličce proti Mazancovi mu utekl kotouč.

Chvilku nato se naopak Vlasák s Kašpaříkem dostali sami dva před Sedláčka, jenže zakončující Kašpařík zacílil jen do horní tyče. Vzápětí spálil další šanci Kostourek.

V 57. minutě vykřesal naději pro domácí Kratěna, jenže Holík poté vystihl Hanzlíkovu přihrávku naslepo a precizním bekhendovým blafákem překonal Mazance. Při power play domácích nejprve minul Čajánek, ale Tesařík už ne a upravil na konečných 2:5.