Online Před 4 měsíci

Majitelé psů a koček v Portugalsku své mazlíčky milují podobně jako my v Česku. Rozdílný je ale přístup ke klientům veterinárních klinik

Těžko říct, zda za tuto situaci může větší konkurence klinik nebo obecně vřelejší vztahy mezi lidmi na jihu Evropy. Se zážitky z praxe na veterinárních klinikách se vrátilo 8 budoucích veterinářek z Gymnázia a SOŠ v Plasích na Plzeňsku. Stáž, kterou žákyně absolvovaly v zahraničí, jim pomůže při hledání zaměstnání.

Blog
Před 4 měsíci
REGIONPLZEN.CZ

Kamnařina bojuje s nedostatkem žáků. Škola v Horní Bříze proto nabízí stáže v zahraničí

Na klesající počty uchazečů o obory s výučním listem si dnes stěžuje celý tuzemský průmysl. Řemeslníků je málo, ale mistrů kamnářů ještě méně. Jednou ze škol, kde se toto řemeslo ještě učí, je SOU stavební Plzeň –pracoviště v Horní Bříze. Škola ale boj o žáky nevzdává a nabízí jim lákavé stáže v zahraničí.

Blog
Před rokem
REGIONPLZEN.CZ

Studenti Gymnázia a SOŠ Plasy byli opět na praxi v Portugalsku

Jaroslava Radová, studentka 2. ročníku oboru veterinářství, popisuje svoje zážitky z praxe na jihu Evropy

Blog
Před 2 roky
REGIONPLZEN.CZ

„Domácí mazlíčci mají v Portugalsku obdobné potíže jako u nás, ale přístup ke klientům je odlišný,“ říkají budoucí veterináři z Plasů

V minulých dnech se z praxe v Portugalsku vrátilo 8 budoucích veterinářů, kteří studují na Gymnáziu a SOŠ v Plasích. Během 2 týdnů, které strávili na tamních veterinárních klinikách, se starali o domácí mazlíčky, ale poznali i praxi veterinárních zákroků na větších zvířatech. Problémy majitelů zvířat se v Portugalsku od české reality moc neliší. Ale rozdíl je hlavně v přístup k zákazníkovi.

Blog
Před 2 roky
REGIONPLZEN.CZ

Keramici z Horní Břízy na praxi v Portugalsku: jejich výrobky putují až za oceán

Horní Bříza je tradičně spjatá s výrobou keramiky. Keramické řemeslo se tam dodnes vyučuje na Středním odborném učilišti stavebním Plzeň, středisko Horní Bříza. Aby žáci získali doslova mezinárodní přehled o dění v oboru, tak jezdí na stáže až do dalekého severního Portugalska. Tento kraj je totiž produkcí keramiky světově proslulý. Výrobky žáků pak putují až do USA či Japonska.

Blog
Před 2 roky
REGIONPLZEN.CZ

Z Horní Břízy až do Portugalska. Keramika nezná hranic

Osm žákyň keramických oborů ze SOU Plzeň, středisko Horní Bříza, se nedávno vrátilo ze stáže v severním Portugalsku. Tamní region Minho je stejně jako Horní Bříza u nás tradičním centrem výroby keramiky. Portugalci si „české ručičky“ pochvalují.

Blog
Před 3 roky
REGIONPLZEN.CZ

Veterináři z Plasů sbírají zkušenosti na klinikách v Portugalsku

Žáci oborů veterinářství a agropodnikání si v tomto školním roce poprvé zkusili práci v zahraničí. Svoji šikovnost prokázali v severním Portugalsku, kde na ně nedají dopustit.

Blog
Před 4 roky
REGIONPLZEN.CZ