Bývalý správce VZP půjde kvůli protonovému centru před soud

Praha – Za připravovanou smlouvu s protonovým centrem v Praze půjde před soud bývalý nucený správce Všeobecné zdravotní pojišťovny Antonín Pečenka. Smlouvu o smlouvě budoucí podle obžaloby uzavřel bez výběrového řízení a bez vědomí ministerstva. Státní zástupce na něj podal obžalobu pro pokus o zneužití pravomoci veřejného činitele, Pečenka však odkazuje mj. na audit, kterým smlouva prošla. Protonové centrum potom poukázalo, že žádnou smlouvu s VZP nemá.

obrázek: Bývalý správce VZP půjde kvůli protonovému centru před soud