Čína přichází na chuť plzeňskému pivu

Oblíbenou destinací čínských turistů je nyní i plzeňský pivovar, místo, kde se vaří originální Pilsner Urquell. V uplynulém roce Plzeňský Prazdroj navštívilo téměř 15 000 Číňanů.

SEO UNIWEB

 Pchej-sen-na neboli klenot mezi českými pivy Pilsner Urquell mohou ochutnat hned po příletu do České republiky přímo na letišti Václava Havla v Praze. Možná i toto první osvěžení po dlouhém letu je inspiruje k návštěvě místa, kde se před 174 lety uvařila první várka legendárního ležáku. 

Turistické trasy Plzeňského Prazdroje letos potřetí obhájily prestižní čínskou certifikaci, kterou uděluje čínská organizace na podporu zahraničního cestovního ruchu China Outbound Tourism Quality Service Program (QSC Program). Plzeňský pivovar ji získal poprvé v roce 2012 a letos se mu podařilo obhájit všechna náročná kritéria. Organizace udělující certifikát se zaměřuje na subjekty, které poskytují služby v cestovním ruchu, prověřuje jejich unikátnost, atraktivitu, kvalitu, vybavenost a také dobré podmínky pro příjezd čínských turistů. Certifikát, udělovaný na rok, je tak garantem zajímavosti místa  a vysoce kvalitních služeb. Prohlídkové trasy Plzeňského Prazdroje byly certifikovány jako jediné v Česku v kategorii turistické atraktivity. Jeho udělení trvá několik měsíců a součástí podmínek je doporučení od uznávané instituce v cestovním ruchu v dané lokalitě, kterou Plzeňský Prazdroj získal od agentury CzechTourism, s níž dlouhodobě spolupracuje.

 „Letos se prestižní čínský certifikát kvality služeb podařilo získat i pivovaru ve Velkých Popovicích, připravujeme se na zvýšený počet čínských turistů a chystáme informační materiály v čínštině,“ říká Drahomíra Mandíková, ředitelka firemních vztahů a komunikace v Plzeňském Prazdroji.

V únoru se Plzeňský Prazdroj podílel na speciálním programu pro účastníky inauguračního letu z čínské metropole Chengdu. Skoro 30 členů delegace významných čínských touroperátorů a novinářů si v plzeňském pivovaru zažilo školu čepování pod vedením sládka. Pro Číňany je zajímavá i česká pivní tradice a historie plzeňského piva. Plzeňský pivovar jim proto nabídl krátký film o historii i současnosti pivovaru v čínštině. 

S českou pivní kulturou a plzeňským pivem se budou moci čínští fanoušci seznámit na květnovém Czech Beer and Love Festival, který proběhne v srdci Šanghaje. Akce naváže  na potravinářský veletrh SIAL, jehož se účastní také ministr zemědělství ČR Marian Jurečka. Akce si klade za cíl představit české produkty, českou kulturu a Česko jako romantickou destinaci.

Všechny tyto aktivity vedou k větší popularizaci plzeňského originálu v této nejlidnatější zemi světa. Plzeňský pivovar totiž zahájil vloni v srpnu export originálního ležáku do Číny. Milovníci dobrého piva si tam mohou dopřát půllitrovou plechovku Pilsner Urquell za 25 juanů, v přepočtu za necelých 95 Korun. Patří sice mezi dražší dovozová piva, ale je předpoklad, že jeho popularita v této zemi dále poroste.


weby uniweb

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
auto cb fabia ihned k odběru

Hlavní zprávy

 

auto cb restart 2
seo uniweb