Domažlice a Plzeň spojí od neděle nová autobusová linka

Nová autobusová linka 621 Domažlice – H. Týn – Holýšov – Stod – Zbůch – Plzeň bude spuštěna v neděli 11. prosince. Vyjíždět bude v Domažlicích z autobusového nádraží Poděbradova.


V Plzni kromě Borských polí obslouží i točnu Bory a ústřední autobusové nádraží u hlavního vlakového nádraží (tj. Terminál Hlavní nádraží). 

„Linka bude jezdit zhruba v hodinovém intervalu v ranní a odpolední špičce, dopoledne bude provoz v intervalu zhruba 120 minut,“ říká náměstek hejtmana pro dopravu Pavel Čížek s tím, že o víkendu pojedou spoje každé čtyři hodiny a bude jezdit v prokladu s osobními vlaky. „Na lince bude platit tarif IDPK včetně předplatného a přestupního jízdného na MHD Plzeň,“ doplnil náměstek P. Čížek. 

Zároveň je s tímto krokem upravena dosavadní linka 543 Nýřany – Zbůch – Plzeň (nově číslo 521), která pojede v mírně odlišných časech, aby byl zachován proklad v úseku Zbůch – Plzeň s linkou 621. Na lince 521 je posíleno spojení do Úherců, blízké průmyslové zóny a do Nýřan.

V oblasti Horšovského Týna byla upravena linka 631 Holýšov – Domažlice, aby nejela souběžně s linkou 621.  Stávající linka 621 Poběžovice – Staňkov je přečíslována na 640, spoje jsou primárně propojeny na linku 621.

Provoz linky bude sledován přes dispečink IDPK, cestující prosíme o určitou toleranci při zavádění nového dopravního řešení. 

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
so 10.12.2022 14:0710 +
 
Nová Škoda Kamiq - Akční modely Fresh

Hlavní zprávy

 

Nová Škoda Scala - Akční modely Fresh