Doosan Škoda Power dodá turbosoustrojí pro paroplynovou elektrárnu v Kazachstánu

Společnost Doosan Škoda Power získala od Doosan Enerbility zakázku na dodání dvou identických parních turbín o výkonu 175 MW včetně generátoru a příslušenství pro projekt paroplynové elektrárny v Kazachstánu.


Společnost Doosan Enerbility oznámila, že podepsala smlouvu se společností Turkistan LLP, dceřinou společností kazašského státního investičního fondu Samruk-Kazyna, na výstavbu Turkistanské elektrárny s kombinovaným cyklem. Elektrárna o výkonu 1 000 MW bude postavena v Šymkentu, významném průmyslovém regionu na jihu Kazachstánu. Předpokládané dokončení projektu se datuje na srpen 2026.

„Tato zakázka je zajímavou příležitostí k rozšíření našeho podnikání na kazašském trhu. Jsme rádi, že můžeme spolupracovat se společností Turkistan LLP po boku Doosan Enerbility, a těšíme se na další budoucí příležitosti,“ uvádí Daniel Procházka, provozní a obchodní ředitel společnosti Doosan Škoda Power.

Společnost Doosan Škoda Power úspěšně dodala své parní turbíny do kombinované elektrárny Karabatan v roce 2020. Získání důvěry zákazníka posloužilo jako odrazový můstek pro získání projektu paroplynové elektrárny Turkistan. 

Plzeňský výrobce turbín hodlá rozšířit své působení na kazašském trhu spolu s trhem střední Asie.

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Nová Škoda Kamiq - Akční modely Fresh

Hlavní zprávy

 

Uniweb weby