FN Plzeň otevírá další covidová pracoviště

Počty hospitalizovaných pacientů s nákazou covid-19 se ve FN Plzeň neustále zvyšují. Od minulého pátku (19.11.) se počet hospitalizovanýchs nákazou covid-19 zvýšil o 43 nemocných, tzn. ze 116 na 159 hospitalizovaných (26.11.).

weby uniweb

V pátek bylo je na jednotkách intenzivní péče hospitalizováno 33 pacientů s covid-19, to je o 6 pacientů více, než minulý týden. Stále platí, že větší část pacientů není proti nemoci covid-19 očkována. Na jednotkách intenzivní péče je 60% pacientů bez očkování.

 „Z důvodu zvyšující se potřeby odborníků intenzivistů na covid odděleních jsme nuceni od pondělí 29.11. utlumit plánovanou operativu na 50%. Akutní, veškeráonkologická (tzn. onkologická gynekologická, chirurgická, urologická ajn.) operativa bude bez omezení. Ruší se např. operace křečových žil a jiné zákroky, které snesou odklad,“vysvětluje ředitel FN Plzeň Václav Šimánek. Pacienti jsou o odkladu operace většinou informováni telefonicky, některá pracoviště posílají sms zprávy. Všichni pacienti obdrží doporučení, že v případě zhoršení jejich zdravotního stavu se mají dostavit na ambulancidaného pracoviště.

Z provozních důvodů byla ve FN Plzeň uzavřena některá lůžková oddělení, např. rehabilitační či kožní, jiná se slučovala, např. děti a dospělí na ORL, a postupně se otevírají covidová pracoviště. Od příštího týdne bude v provozu celkem 14 samostatných covidových oddělení, na dalších klinikách jsou pro nakažené pacienty izolační pokoje.

 „Přístrojové kapacity jsou dostatečné, personální  zatím také. Přesouváme zaměstnance dle možností, problémem začíná být velký počet chybějícího personálu(karantény, OČR, pracovní neschopnosti). Z 5000 zaměstnanců  FN Plzeň nyní chybí 450. Nejvíce se obáváme psychického a fyzického vyčerpání našich zaměstnanců. Ti jsou nenahraditelní,“uzavírá ředitel Václav Šimánek.

 

 

NetConcert Music by Frank Zappa

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

NetConcert Music by Frank Zappa
uniweb weby