Komenského ulice na Lochotíně dostala nový asfaltový povrch

Na konci července, tedy o měsíc dříve, než bylo v plánu, předala firma ROBSTAV k. s. městu Plzni Komenského ulici s novým asfaltovým povrchem. Opraven byl 670 metrů dlouhý úsek ulice i plocha pro parkování 115 vozidel.

potisk adapt print

Za stavbu, na které se recykloval stavební materiál, město firmě zaplatí celkem 6,5 milionu korun včetně DPH.

„Doba provádění stavby byla stanovena na 60 dní, nicméně zhotovitel se zavázal tuto dobu zkrátit o více než polovinu. Zkrácení celkové doby opravy skoro o měsíc přivítají hlavně lidé, kteří v Komenského ulici bydlí. Město oceňuje i to, že se zde recykloval stavební materiál, a tím se snížil počet nákladních aut, která na stavbu přijížděla a odjížděla minimálně o polovinu,“ řekl náměstek primátora města Plzně pro oblast dopravy a životního prostředí Michal Vozobule.

Asfalt na vozovce v Komenského ulice byl popraskaný a tvořily se na něm výmoly a propadliny. Komunikaci v havarijním stavu bylo nutné opravit. V rámci stavby pracovníci firmy ofrézovali živičný kryt, který poté nahradili novým. Vyrovnali obruby vozovky a opravili přilehlá parkoviště.  V nejbližších dnech bude dokončeno vodorovné dopravní značení.

„Původní vrstvy byly rozpojeny pomocí zemní frézy, pak bylo přidáno pojivo a vrstvy zahutněny. Na takto upravenou plochu byly položeny nové asfaltové vrstvy,“ vysvětlil proces opravy Milan Archman ze Správy veřejného statku města Plzně, který má stavbu na starosti.

Oprava Komenského ulice byla naplánována ve stejnou dobu jako výstavba 12 parkovacích míst typu K+R před 87. mateřskou školou, kterou investuje Městský obvod Plzeň 1. Na této stavbě pracují stavbaři v souladu s plánovaným harmonogramem, aby byli nejpozději do konce prázdnin hotovi.

Opravu Komenského ulice (tedy bez nových parkovacích stání u MŠ) provedla firma ROBSTAV k. s. a Správa veřejného statku města Plzně za ni zaplatila dle smlouvy o dílo 6 516 953 korun včetně DPH.

Fotogalerie
NetConcert Music by Frank Zappa

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Popelka

Hlavní zprávy

 

NetConcert Bobby Shew
uniweb weby