Kraj podpoří zemědělce, ochranu přírody i vodu v krajině

Rada kraje schválila poskytnutí dotací v rámci dotačního programu „Podpora zemědělské činnosti v Plzeňském kraji 2020“ v celkové výši 2 172 403 korun.

potisk adapt print

Účelem dotačního programu je investiční podpora do zemědělských hospodářství souvisejících se zemědělskou prvovýrobou v Plzeňském kraji za účelem plnění schváleného Programu rozvoje Plzeňského kraje – Strategického cíle: Zvýšení konkurenceschopnosti regionální ekonomiky.
Dotací budou podpořeny například: výstavba plachtové haly u Chlumeckého mlýna, opravy a rekonstrukce stodol nebo ohrad pro zemědělská zvířata.

Rozdělení dotací na ochranu přírody
Celkem 1 612 700 korun bylo rozděleno v rámci dotačního programu Ochrana přírody 2020. Rada schválila dotace ve výši 282 500 korun pro celkem 8 žadatelů + dvě školy, dále odsouhlasila poskytnutí dotací ve výši 1 242 300 korun pro dalších 28 žadatelů (obcí), které ještě musí schválit zastupitelstvo.Dotaci získají na své projekty: Vyšší odborná škola, Obchodní akademie a Střední zdravotnická škola, Domažlice (v maximální výši do 50 000 Kč) na projekt „Ošetření významných stromů na Obchodní akademii Domažlice“ a Dům dětí a mládeže Horažďovice (v maximální výši do 37 900 korun) na projekt „Ptačí rok s DDM Horažďovice“, dále například Okrašlovací a sportovní spolek Český Les na projekt Ošetření významných stromů v areálu Krásnohorská Česká Kubice či Český svaz ochránců přírody Plzeňsko na aktivní podporu sýčka obecného na území Plzeňského kraje.

Dotace na retenci vody v krajině
Rada schválila poskytnutí dotací v rámci dotačního programu Retence vody v krajině 2020 v maximální celkové výši 348 000 korun čtyřem žadatelům převážně na výstavbu tůní. Dalších 1,594 milionu korun si rozdělí tři obce (Žinkovy, Neurazy a Ptenín) na rekonstrukce rybníků a opravu tůně. Tyto dotace ještě bude schvalovat zastupitelstvo. Celkem bude v rámci dotačního titulu rozděleno 1,942 milionu korun.


NetConcert Music by Frank Zappa

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
PolyMedia

Hlavní zprávy

 

NetConcert Bobby Shew
uniweb weby