Kraj se zúčastní šestnácti veletrhů

Plzeňský kraj se příští rok zúčastní 16 mezinárodních veletrhů cestovního ruchu, především v zahraničí. Je to o něco méně než letos.


Plzeňský kraj se příští rok zúčastní 16 mezinárodních veletrhů cestovního ruchu, především v zahraničí. Je to o něco méně než letos. Kromě tradičních míst, kde se kraj prezentuje pravidelně, by se měl příští rok poprvé objevit na veletrhu v Pekingu a v Jekatěrinburgu. O rozhodnutí rady kraje informovala novináře radní pro cestovní ruch Olga Kalčíková (ODS).
"My už jsme si Peking loni vyzkoušeli v rámci CzechTourismu, jestli je v tak velké zemi vůbec zájem o tak malé území. Ten ohlas tam byl velmi, velmi dobrý," řekla radní. Podle statistik agentury CzechTourism letos od ledna do března přijelo do Plzeňského kraje 150 lidí z Číny, v roce 2005 jich bylo 20. V počtu zahraničních turistů v Plzeňském kraji tak byla Čína letos v prvním čtvrtletí na 17. místě ze 40 zemí. Číňanů tam bylo víc než například Španělů, Chorvatů, Řeků či Finů. Kraj se podle Kalčíkové znovu představí také v Moskvě. Hejtmanství se totiž snaží přivést ruské turisty, kteří míří hlavně na Karlovarsko, také do Plzeňského kraje.
Přestože se region snaží prezentovat na zahraničních veletrzích a přicházet s novými lákadly, přímý dopad není možné podle Kalčíkové vyčíslit. "Faktorů, které návštěvnost kraje ovlivňují, je celá řada - od hrozby terorismu, přes záplavy, počasí a podobně," dodala radní.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
ne 03.12.2006 17:470 +
 
Vizovické Trnkobraní 2024

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq