Kuchařský nároďák uvaří v úterý zdravotníkům v Rokycanech

Česká reprezentace kuchařů a cukrářů vyjádří svým tradičním způsobem obdiv zdravotníkům za jejich práci v době pandemie.

weby na míru UNIWEB

 V úterý 14. září doplní reprezentanti tým kuchařek Rokycanské nemocnice a společně připraví tříchodové menu pro personál nemocnice. Podávat se bude mrkvový krém se zázvorem a koriandrovým olejem, krůtí prso v sušené šunce se zeleninovou caponatou a gratinovanou polentou. A moučníkem bude trhanec s karamelizovanými hruškami a creme fraiche.

Pro národní tým to bude třetí zastavení v nemocnicích Plzeňského kraje. V květnu a červnu už vařil nároďák v Domažlické a Stodské nemocnici, kde slíbil, že speciálním menu poděkuje i v Rokycanech. Příští týden svůj slib splní.

Národní tým kuchařů a cukrářů ČR tvoří celkem 12 lidí, například šéfkuchaři známých hotelů a restaurací a profesionální cukrářky. Do Domažlic přijede minimálně čtveřice kuchařů, mimo jiné šéfkuchař hotelu Královka v Bedřichově Patrik Bečvář nebo Martin Staněk, kreativní šéfkuchař gastroholdingu Perfect Canteen Filipa Sailera.

„Během pandemie jsme se jako tým prakticky neviděli od loňského června. Mnozí z nás, i když jsme se všemožně snažili být aktivní a pracovat, tak jsme toho za ty dlouhé měsíce navařili podstatně méně než rok dva zpátky. To bylo jedním z důvodů, proč jsme si pro první setkání po pandemii vybrali nemocniční kuchyni v Domažlicích, kde byli kuchaři naopak v tempu. A hlavně jsme chtěli poděkovat zdravotníkům. Ti si během pandemie mákli. A když jsme byli v jedné nemocnici, tak jsme slíbili, že přijedeme i jinam. Snad se nám menu podaří, uděláme zdravotníkům v Rokycanech radost a nezkazíme dobrou reputaci tamní kuchyně“ říká manažer kuchařské nároďáku Tomáš Popp, který cítí ke kuchařům nejen v nemocnicích, ale třeba i ve školách nebo domovech pro seniory velký respekt.

„Nevaří pro své klienty, kteří si najdou jejich kuchyni na základě jejich stylu. Vaří pro lidi s různými chutěmi, různými preferencemi surovin, pro malé i velké jedlíky a jejich pokrmy musí splňovat určité kalorické normy a samozřejmě mají svůj rozpočet. Při tom všem se snaží, aby strava byla pestrá, zdravá, aby pracovali s kvalitními surovinami a každý den chuťově oslovili co nejvíce svých strávníků,“ připomíná Tomáš Popp nelehký úkol kolegů v nemocnicích.

V Rokycanech budou s týmem šéfkuchařky Rokycanské nemocnice Renatou Křižánkovou vařit zhruba dvě stovky obědů. „Suroviny budou připravené už v pondělí. V kuchyni se potkáme brzy ráno, rozdělíme se na menší týmy a pustíme se do práce. První porce se vydávají pro pacienty do tabletů už brzy dopoledne,“ říká šéfka nemocniční kuchyně Renata Křižánková.

Národní tým kuchařů a cukrářů vystupuje pod hlavičkou Asociace kuchařů a cukrářů ČR (AKC ČR) a reprezentuje naší zemi a národní gastronomické tradice na soutěžích po celém světě. Každoročně absolvuje (pokud není pandemie) dvě až tři velké soutěže, kam jezdí celý tým, a dále řadu menších tematických specializovaných akcí, kam jezdí buď menší týmy, případně jen cukrářská sekce, nebo i jednotlivci, kteří se musí kvalifikovat. Vrcholem gastronomických soutěží je kuchařská Olympiáda, která se koná jednou za čtyři roky v německém Stuttgartu. Tým se průběžně obměňuje. Má ale i své nástupce v podobě juniorské reprezentace.

Více info o Národním týmu kuchařů a cukrářů AKC ČR  www.narodnitymkucharu.cz.

výkup škodovek auto cb

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
FESTIVAL BONJOUR PLZEŇ 2021

Hlavní zprávy

 

čez zprávy CEZ pomahej pohybem
uniweb weby