Město chce v Novém divadle vybudovat bezbariérový vstup a atrium

Plzeň plánuje vybudovat bezbariérový vstup do Nového divadla a vystavět atrium mezi hlavní a provozní budovou divadla. .

weby na míru UNIWEB

Ve čtvrtek 16. března se kvůli připravovanému projektu sešli zástupci města Plzně se zástupci Divadla J. K. Tyla a architektem Vladimírem Kružíkem, který stál i za výstavbou samotného divadla.
 
„Naším cílem je usnadnit vstup hendikepovaným lidem nebo seniorům do Nového divadla. Na jednání jsme stanovili základní podmínky pro vypsání studie. I přes to, že se bude teprve zpracovávat, budeme se snažit o získání finančních prostředků i na další stupně projektové dokumentace i samotnou realizaci,“ řekla Eliška Bartáková, radní pro oblast kultury a památkové péče.

Studie se bude zabývat dispozicemi atria k multifunkčnímu celoročnímu využití, bezbariérovým vstupem do předních řad Nové scény a také řešením předprostoru divadla. „Kromě zajištění pohodlného vstupu pro invalidy by vznikl třeba také prostor pro výstavy, koncerty a posezení pro návštěvníky divadla,“ doplnila radní Eliška Bartáková.

„Jsme velmi rádi, že naše dlouholetá snaha o snadnější přístup do předních řad Nové scény začíná nabývat konkrétní podoby a osobně jsem vděčný, že po instalaci osvětlení schodiště Nové scény, dovybavení jejího foyer nábytkem a instalaci elektroakustického dozvuku nepřestává město Plzeň Novou scénu stále vylepšovat a můžeme návštěvu našeho divadla činit jednodušší a příjemnější,“ dodal ředitel DJKT Martin Otava.

Nové divadlo bylo otevřeno 2. září 2014. Architektonický koncept vytvořil Vladimír Kružík ze společnosti Helika na základě původního návrhu portugalské architektonické kanceláře Contemporânea Lda. Charakter budovy dotváří unikátní předsazená fasáda z litého betonu s „bublinovou perforací“ vážicí více než sto tun, která je prosvícena LED reflektory měnícími barvu. Komplex Nového divadla tvoří dvě budovy – divadelní a provozní. Nachází se zde dvě scény. Nová scéna s kapacitou 461 diváků a komorní Malá scéna, jejíž největší předností je variabilní hlediště s kapacitou až 120 míst

Fotogalerie
SEO konzultant

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
út 21.03.2023 17:050 +
 
Renault Captur - Renault bez čekání

Hlavní zprávy

 

Renault Captur - Renault bez čekání
uniweb weby