Mistrem výčepním Pilsner Urquell je ostravský Michal Prokeš

Titul mistra výčepního v soutěži Pilsner Urquell Master Bartender 2016 získal Michal Prokeš z restaurace PUOR Slezská. Pivovarskou porotu přesvědčil o tom, že je z 205 přihlášených tím největším profesionálem a osobností mezi výčepními plzeňského pro tento rok.

SEO UNIWEB

Vítězstvím teď získá především vysokou prestiž pro restauraci, ve které působí, protože milovníci piva budou chtít načepovat pivo právě od něj. 

Ve čtvrtek se v plzeňském pivovaru uskutečnilo národní finále 11. ročníku soutěže Pilsner Urquell Master Bartender 2016, v níž Plzeňský Prazdroj každý rok oceňuje ty nejlepší výčepní u nás. Letos porotu svým uměním a dovednostmi nejvíce okouzlil Michal Prokeš z Ostravy. Ve finále se utkal s dalšími 20 soutěžícími, z toho 6 ženami a 14 muži. Soutěžilo se v technice čepování, stylu servírování piva hostům, znalostech z oblasti výroby a historie piva a v neposlední řadě porota ocenila i charizmatické vystupování a schopnost komunikace s hostem. Cílem soutěže je ocenit řemeslo a um výčepních, a také zkvalitňovat úroveň servisu v českých hospodách a restauracích.  „Pilsner Urquell Master Bartender má za cíl šlechtit a udržovat českou pivní kulturu na vysoké úrovni, aby host v restauracích a hospodách dostal skvělé pivo v té nejvyšší kvalitě. Výčepní je vlastně vizitkou každé hospody nebo restaurace a garantem kvality,“ říká Václav Berka starší obchodní sládek. „Umět načepovat bravurně půllitr zlatavého piva s bílou smetanovou pěnou, to nestačí na to, aby byl hostinský ve své profesi opravdu dobrý. On musí být osobností, kvůli které budou hosté do hospody přicházet a zase se tam vracet,“ dodává.   


Vítěz Pilsner Urquell Master Bartender 2016 se díky úspěchu v soutěži vydá nabrat nové poznatky na cestě po evropských tankovnách Pilsner Urquell v doprovodu Václava Berky a získá možnost uvařit si s plzeňskými sládky vlastní várku zlatého ležáku.


Druhé místo si skvělým výkonem zajistil Josef Jeglík z Lokálu U Caipla v Brně a bronzovou příčku získal Mirek Nekolný z hospody U Bohuslavů v Čelákovicích. 


Už tradičně se každý rok současně s titulem nejlepšího výčepního předal i titul Čestného znalce piva Pilsner Urquell neboli Honorary Connoisseur. Letos byl tímto titulem poctěn Monsignore František Radkovský, první biskup plzeňské diecéze, který ocenění převzal z rukou Václava Berky. „Plzeňský ležák je pro mě srdeční záležitostí a moc děkuji, že právě já mám tu čest obdržet titul Čestného znalce piva,“ řekl k ocenění František Radkovský. „Jsem rád, že jsem s plzeňským pivovarem mohl spolupracovat během těch 23 let, co v Plzni působím na několika pěkných projektech, například už šestým rokem jsem žehnal suroviny k výrobě speciální várky pro papeže, která se tradičně zaváží na velikonoční oslavy do Vatikánu,“ dodal. Toto ocenění uděluje Plzeňský Prazdroj českým osobnostem, které dlouhodobě a nezávisle šíří věhlas originálního plzeňského ležáku doma i ve světě. Titul čestného znalce v minulosti získal například Miloš Forman, Zdeněk Svěrák, nebo Karel Gott. 


weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Sportmanie

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
seo uniweb