Muž z Plzeňska padělal i vysokoškolské diplomy

Podvodným jednáním uváděl nepravdivé údaje o objednateli zboží s úmyslem prodávajícího uvést v omyl a pro sebe získat majetkový prospěch.

SEO UNIWEB

Plzeňští kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality usilovně pracovali na případu 35letého padělatele z Plzeňska, kterého obvinili ze spáchání přečinu padělání a pozměnění veřejné listiny a pokračujícího přečinu podvod spáchaného dílem dokonaným a dílem ve stádiu pokusu.

Ten si v době od 1. července 2019 do 2. února 2020 v několika zjištěných a prověřených případech kriminalistům známým způsobem opatřil prázdné tiskopisy veřejných listin různých podob, např. vysokoškolské diplomy, vysvědčení, osvědčení o vzdělání, přičemž některé z nich následně sám doplňoval falešnými údaji, tj. nezákonně padělal. Ostatní nevyplněné tiskopisy si dále přechovával k jejich dalšímu zjevnému padělání. Tyto listiny pak dle zadokumentovaných skutečností opatřil nejen sobě, ale i jiným osobám tím způsobem, že je (mimo jiné) nabízel k prodeji prostřednictvím veřejné sítě internet za finanční úplatu. Celkem 4 kusy padělaných vysokoškolských diplomů, které zhotovil na své jméno s udělením vysokoškolského titulu Bakalář, opatřil všemi zákonnými náležitostmi konkrétní vysokoškolské instituce, a to včetně padělaných podpisů. Kuriozitou v tomto případu je, že jeden z padělaných diplomů použil i k registraci své osoby do klubu vysokoškolských absolventů. Mezi dalšími zjištěnými a prověřenými poznatky byly nejméně dvě osoby, které tímto způsobem neoprávněně "získaly" od padělatele akademický titul v padělané veřejné listině.

Nedostatek finančních prostředků padělatele a podvodníka přimělo svou nezákonnou aktivitu rozšířit a jménem konkrétní poškozené vysokoškolské instituce, kdy bez jejího vědomí a prostřednictvím sítě internet, nakupoval elektroniku, papírnické potřeby a zboží, přičemž za uvedené zboží, které mu bylo přepravcem dodáno, do současné doby nezaplatil a dodané zboží si ponechal pro svoji potřebu. Svým jednáním tak způsobil celkovou hmotnou škodu za více jak čtvrt milionu korun.

V případě uznání viny mu v pravomocném rozhodnutí může hrozit až pětiletý trest odnětí svobody.


weby uniweb

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Sportmanie

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
seo uniweb