Na Skvrňanech začala stavba rozcvičovací haly pro atlety

Na 19,3 milionů korun bez DPH vyjde stavba nové rozcvičovací haly na městském atletickém stadionu v Plzni – Skvrňanech, kterou zahájila společnost Swietelsky stavební.

weby uniweb zprávy

Ta staveniště převzala 18. února a podle smlouvy má na zhotovení dvanáct měsíců.

„Věříme ale, že ten termín lze zkrátit, aby atleti příští zimní přípravu mohli začít v novém prostředí dříve než v únoru 2021,“ říká Petr Šolc, ředitel závodu Pozemní stavby Západ společnosti Swietelsky stavební. Ta se stala vítězem veřejné zakázky, vyhlášené statutárním městem a podílet se na ní bude i její závod Sportovní stavby.

Práce zahrnují demolici současné rozcvičovny a výstavbu nové. V ní vznikne jeden velký prostor o ploše 430 m2, propojený se sousedním 123 metrů dlouhým běžeckým tunelem. V rozcvičovací hale budou tréninkové sektory pro vrhy a hody a skoky do výšky a o tyči. Podmínky pro přípravu atletů, jimž město za více než sto milionů korun postavilo v roce 2013 nový stadion po vystěhování z „fotbalových“ Štruncových sadů, se tak dále zlepší.

Společnost Swietelsky stavební v Plzni současně dokončuje jiný sportovní projekt, a to zázemí hokejové akademie za více než 55 milionů korun. Ten získala loni v dubnu rovněž ve veřejné soutěži a zahrnuje stavbu třípatrové budovy se šatnami, tělocvičnou, fitness, školící místnosti a ubytovnou se 40 lůžky.

„V této chvíli to vypadá, že smluvní termín zkrátíme o několik měsíců a práce místo v říjnu ukončíme v květnu, abychom v červnu mohli objekty předávat,“ uvedl Petr Šolc.

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Auto CB - Škoda Kamiq

Hlavní zprávy

 

AutoCB - Renault Austral (Otestujte ho)
uniweb weby