Na Skvrňanech začala stavba rozcvičovací haly pro atlety

Na 19,3 milionů korun bez DPH vyjde stavba nové rozcvičovací haly na městském atletickém stadionu v Plzni – Skvrňanech, kterou zahájila společnost Swietelsky stavební.

weby uniweb

Ta staveniště převzala 18. února a podle smlouvy má na zhotovení dvanáct měsíců.

„Věříme ale, že ten termín lze zkrátit, aby atleti příští zimní přípravu mohli začít v novém prostředí dříve než v únoru 2021,“ říká Petr Šolc, ředitel závodu Pozemní stavby Západ společnosti Swietelsky stavební. Ta se stala vítězem veřejné zakázky, vyhlášené statutárním městem a podílet se na ní bude i její závod Sportovní stavby.

Práce zahrnují demolici současné rozcvičovny a výstavbu nové. V ní vznikne jeden velký prostor o ploše 430 m2, propojený se sousedním 123 metrů dlouhým běžeckým tunelem. V rozcvičovací hale budou tréninkové sektory pro vrhy a hody a skoky do výšky a o tyči. Podmínky pro přípravu atletů, jimž město za více než sto milionů korun postavilo v roce 2013 nový stadion po vystěhování z „fotbalových“ Štruncových sadů, se tak dále zlepší.

Společnost Swietelsky stavební v Plzni současně dokončuje jiný sportovní projekt, a to zázemí hokejové akademie za více než 55 milionů korun. Ten získala loni v dubnu rovněž ve veřejné soutěži a zahrnuje stavbu třípatrové budovy se šatnami, tělocvičnou, fitness, školící místnosti a ubytovnou se 40 lůžky.

„V této chvíli to vypadá, že smluvní termín zkrátíme o několik měsíců a práce místo v říjnu ukončíme v květnu, abychom v červnu mohli objekty předávat,“ uvedl Petr Šolc.

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

NetConcert Music by Frank Zappa
uniweb weby