Nízkoprahový klub pro děti a mládež Vzducholoď má zelenou

Zastupitelé města Plzně na svém jednání souhlasili s přijetím dotace z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) a také s podmínkami uvedenými v dotační smlouvě.

Jarní servisní akce AUTO CB

Projekt rozsáhlé rekonstrukce městského nebytového prostoru v Rubešově ulici č. 21 bude realizován za finanční podpory Evropské unie prostřednictvím nástroje ITI (Integrované teritoriální investice) Plzeňské aglomerace. Po opravě dostane prostory k využívání Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež (NZDM) Vzducholoď, jež je provozováno plzeňským Salesiánským střediskem mládeže.

„Výše dotace činí 3,57 milionu korun. Zbylou část ve výši 2,93 milionu korun poskytne město Plzeň ze svého rozpočtu. Tyto prostředky jsou už blokovány ve Fondu města Plzně pro kofinancování dotovaných projektů a v této blokaci je už zahrnuto i 900 tisíc korun od Městského obvodu Plzeň 2. Počítáme s tím, že po rozsáhlé rekonstrukci budou prostory sloužit Salesiánskému středisku mládeže, které v nich bude provozovat nízkoprahový klub Vzducholoď. Využívat je tedy budou především děti a mladí lidé a my chceme, aby pro ně byly přívětivé a aby ti, kdo je navštíví, se v nich cítili dobře,“ uvedla radní města Plzně pro oblast bytovou včetně sociálního a dostupného bydlení Světlana Budková.

NZDM Vzducholoď se prostřednictvím kontaktní práce věnuje poradenství, výchovně-vzdělávacím aktivitám a preventivním programům pro mladé lidi ve věku 11 až 19 let. Jeho pracovníci jim pomáhají řešit především problémy a situace, které vyplývají z dospívání. Nabízejí mladým lidem volnočasové aktivity, pořádají pro ně besedy i výlety, pomáhají se zprostředkováním brigád, s jednáním s institucemi a dalšími záležitostmi. Klub je bezplatný, otevřený všem, kdo se ocitli v nepříznivé sociální situaci.

Město Plzeň už má projekt na rozsáhlou rekonstrukci připravený, chce ho zahájit i dokončit během letošního roku. Jsou v něm zahrnuty tyto položky: sanace zavlhlého zdiva, vybourání kompletní vrstvy podlahy na nosnou konstrukci a položení nových vrstev, dispoziční úpravy včetně výstavby nového WC, úprava stávajících WC a úklidové komory, nové elektroinstalace, nové vytápění včetně osazení nového plynového kondenzačního kotle, kompletní nové omítky či obklady stěn ve všech místnostech, osazení novými dveřmi a okny včetně předokenních mříží, vybavení novým nábytkem včetně občerstvovacího pultu. 

The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka