Nová publikace přibližuje, kdo byl kdo ve vedení Plzně v letech 1918 až 1938

Archiv města Plzně vydává odbornou publikaci „Plzeňská radnice mezi válkami. Kdo byl kdo ve vedení města v letech 1918–1938“.

weby uniweb

Vázaná kniha o 190 stranách přibližuje konkrétní osobnosti, které stály v čele města v mimořádně úspěšném plzeňském období, tedy ve 20. a 30. letech 20. století, věnuje se také fungování tehdejšího městského úřadu i klíčovým úředníkům.

„Dvacátá a třicátá léta představovala pro Plzeň v mnoha ohledech mimořádně úspěšné období. Nejenže se město zdárně vyrovnalo s výzvami, které představoval vznik samostatného státu a chaos prvních poválečných měsíců, ale naopak v průběhu obou dekád prodělalo neobyčejný rozvoj, který z něj učinil skutečnou moderní metropoli západních Čech. Za tímto úspěchem stály konkrétní osobnosti – díky předkládané studii se jejich jména a životní osudy stávají součástí paměti města Plzně,“ uvedl městský archivář Adam Skála.

Úvodní studie nové ediční řady Studie a prameny k dějinám města Plzně vydávané Archivem města Plzně z pera archiváře a historika Karla Řeháčka přibližuje fungování Městského úřadu v Plzni v letech 1918–1939, a to jak z hlediska volené samosprávy čili politického vedení města, tak z hlediska správy odborné, úřední. Množství dosud neznámých informací přináší především druhá část publikace – medailonky politiků a vyšších úředníků tehdy působících na plzeňské radnici.

Prodej publikace, jejíž text doplňují černobílé fotografie, schválila Rada města Plzně za cenu 250 korun. Distribuována bude zájemcům z celé České republiky, k dostání bude i v komisním prodeji. Celkový náklad je 500 kusů.


STK Nepomucká

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
cestuj kraj covid ockovani

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
uniweb weby