Nový územní plán musí Plzeň upravit do konce roku 2015

Do konce roku 2015 musí mít Plzeň nový územní plán. Vyplývá to z nového stavebního zákona, který stanovuje obcím s územními plány schválenými před 1. lednem 2007 povinnost je upravit. „Plzeň má územní plán od podzimu 1995. Pravidelně tento dokument formou změn aktualizujeme každé dva roky. Nyní...


Do konce roku 2015 musí mít Plzeň nový územní plán. Vyplývá to z nového stavebního zákona, který stanovuje obcím s územními plány schválenými před 1. lednem 2007 povinnost je upravit.
„Plzeň má územní plán od podzimu 1995. Pravidelně tento dokument formou změn aktualizujeme každé dva roky. Nyní nastává proces revize, který zohlední změny stavebního zákona a zároveň zapracuje podněty na změny, které vzejdou od občanů i organizací,“ uvedl Jiří Balihar ze stavebně správního odboru magistrátu. „Abychom mohli k námětům přihlédnout, musíme je mít k dispozici na předepsaném formuláři nejpozději do 31. ledna 2011,“ upřesnil.
Územní plán města Plzně je dokument, který v souladu se základní urbanistickou koncepcí města, systémem dopravy, technické infrastruktury a ekologické stability reaguje na společensko-ekonomické podmínky, vlastnické vztahy a další faktory. Územní plán člení území města na jednotlivá teritoria a plochy a určuje možnosti jejich funkčního využití. Tyto možnosti jsou definovány v regulativech pro příslušný typ území a plochy. Pro každý pozemek ve městě Plzni je tedy možné definovat základní možnosti jeho využití.
Územní plán města Plzně má textovou a grafickou část. Jeho aktuální verze je účinná od 1. listopadu 2010.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
ne 19.12.2010 17:080 +
 
Auto CB - Nová Škoda Kodiaq

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka