Pacienti dobřanské nemocnice mají o prezidentské volby zájem

Prezidenta České republiky budou volit i pacienti Psychiatrické nemocnice v Dobřanech, a to v pátek 13. ledna 2023.


Do zvláštního seznamu voličů se jich zapsalo 254, což je dvakrát tolik, než těch, kteří obvykle v nemocnici volí zastupitele do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Prezidentské volby se v nemocnici uskuteční ve spolupráci s Městským úřadem v Dobřanech.

„Zajistili jsme hospitalizovaným oprávněným voličům místnost vybavenou tak, aby měli umožněnou tajnost hlasování. Kromě volební schránky a zástěny v ní nebude chybět ani česká vlajka. Imobilní nemocní nebo pacienti v karanténě budou moci volit své favority prostřednictvím přenosné schránky,“ uvedl ředitel nemocnice MUDr. Petr Žižka. Doplnil, že na průběh voleb budou dohlížet úřednice místního městského úřadu.

Volit se bude jen v pátek 13. ledna od 14.00. Poté, co všichni pacienti zapsaní ve zvláštním seznamu voličů odevzdají svůj hlas, bude volební schránka zapečetěna a odvezena na městský úřad.

Nemocnice zajišťuje hospitalizovaným pacientům uplatnit své volební právo ve všech druzích voleb. Zápis zájemců do zvláštního voličského seznamu organizují zdejší sociální pracovnice.

O Psychiatrická nemocnice v Dobřanech je odborným lůžkovým zdravotnickým zařízením, které zabezpečuje především dlouhodobou léčbu a léčebnou rehabilitaci psychicky nemocných pacientů všech věkových kategorií v návaznosti na akutní psychiatrickou léčbu v oborech pedopsychiatrie, gerontopsychiatrie, léčby návykových nemocí, interních a plicních nemocí. Byla vybudována mezi lety 1876 a 1880 jako takzvaný Zemský ústav pro choromyslné. Svojí rozlohou 42 hektarů, 1150 lůžky a 1200 zaměstnanci je druhým největším zařízením tohoto typu v České republice.

O Kromě 30 oddělení určených k vlastní léčbě se v areálu nachází kostel, sportovní komplex, obchod s potravinami, kulturní dům a knihovna. K dispozici je i pracoviště arteterapie a rehabilitace.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Nový Superb

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka