Parkovací místa se u obchodního centra na Skvrňanech otevřou dřív

Uzavírka části ulice T. Brzkové na Skvrňanech začne později, parkovací místa před nově vystavěným OC Alice se naopak otevřou dřív. To je výsledek jednání, které inicioval třetí městský obvod, aby vyhověl požadavkům svých občanů.


Oba investoři, tedy město Plzeň zastoupené Správou veřejného statku a společnost InterCora, vyšli potřebám obyvatel vstříc.

Během této etapy rekonstrukce vnitrobloku v ulici Terezie Brzkové dojde k terénním úpravám a pracím na inženýrských sítích, konkrétně vodovodu a kanalizaci, úpravy pak mají přinést obyvatelům zejména více parkovacích stání. Než ale bude hotovo, občanům zde naopak místa po dobu stavby ubydou. Právě proto inicioval třetí městský obvod jednání, aby místním možnost parkování zajistil. Původně měla uzavírka platit už od 16. října, parkoviště před obchody se ale mělo otevřít až později.

 „Parkování vnímám celoměstsky jako závažný problém, od počátku všech stavebních akcí, kterými letos Skvrňany prochází, se proto snažíme zajistit náhradní parkovací místa, kterých kvůli těmto potřebným stavbám ubylo. Už na začátku roku se povedlo zřídit nouzové parkoviště, které stále funguje, a cestu, jak našim občanům obtížnou situaci ulehčit, jsme hledali i nyní. Jsem velmi rád, že se po našem jednání povedlo zajistit, aby uzavírka začala až v neděli 29. 10. a uzavřela se pouze spodní část ulice Terezie Brzkové, tedy úsek mezi schody a Vojanovou ulicí. Hned poté naopak InterCora s předstihem otevře větší část svého parkoviště u OC Alice,“ popisuje výsledky jednání starosta MO Plzeň 3 David Procházka. 

Společnost InterCora, která je investorem přestavby OC Alice chystá slavnostní otevření centra 9. listopadu. „Většinu parkovacích míst ale otevřeme k užívání ještě před tím. Konkrétně 30. října, a zavřená ponecháme pouze místa nezbytná pro zásobování obchodů. Dne 2. 11. pak dojde k otevření celého obchodního centra včetně parkoviště mimo cca jedenácti parkovacích míst. Ta se uvolní až po slavnostním otevření OC Alice 9. listopadu,“ informuje Ivan Hlaváček, jednatel společnosti InterCora.

Výsledné řešení je maximum možného, i tak bude v prvních třech dnech stavby otevřeno více parkovacích míst, než jich bude zavřeno. „V lokalitě Skvrňany se toho v současné době děje opravdu spousta, probíhá zde hned celá řada stavebních akcí, ale výsledek za to stojí. A já velmi děkuji za trpělivost obyvatelům a spolupráci všem zúčastněným subjektům,“ dodává Aleš Tolar, náměstek primátora města Plzně.

V polovině prosince se opravovaný úsek v ulici T. Brzkové provizorně otevře k užívání a práce budou dokončené na jaře příštího roku.

ČNSO studio

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
ne 29.10.2023 14:090 +
 
Renault Clio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka