Plzeň má další čtyřhvězdičkový hotel

Druhý největší hotel v Plzni s 249 čtyřhvězdičkovými lůžky přijímá první hosty. Primavera Hotel & Congress centre se zaměřením na kongresovou turistiku vznikl poblíž dálnice z Prahy do Norimberku na výpadovce na České Budějovice.


Druhý největší hotel v Plzni s 249 čtyřhvězdičkovými lůžky přijímá první hosty. Primavera Hotel & Congress centre se zaměřením na kongresovou turistiku vznikl poblíž dálnice z Prahy do Norimberku na výpadovce na České Budějovice. Je zařazen do jednoho z největších mezinárodních hotelových řetězců TOP City&Country Line. Řekla to vedoucí marketingu hotelu Eva Vávrová. Náklady stavby ani vlastníka nezveřejnila. Uvedla pouze, že jde o ryze českou firmu z Plzně.
"Máme 87 dvoulůžkových klimatizovaných pokojů a čtyři apartmány," dodala. Jsou rozděleny na kategorii standard a superior, které jsou větší s výhledem do údolí. V objektu je kongresový sál pro 263 lidí, dva konferenční sály, každý pro 90 osob a dva menší salonky. Celý hotel v městské části Bručná je odhlučněn. Ze silnice není slyšet nic, což nám potvrdili první ubytovaní hosté a vánoční večírky, uvedla Vávrová.
Sály už jsou podle Vávrové pro příští rok hodně obsazené. Firma má rezervace i na rok 2008, převážně od zahraničních firem. V hotelu chtějí dlouhodobě bydlet zahraniční manažeři firem působících v Plzni.
"Zájem o Plzeň ale roste díky firemní turistice," řekla krajská radní pro cestovní ruch Olga Kalčíková. Jediným velkým čtyřhvězdičkovým hotelem v Plzni byl dosud Parkhotel u Borského parku, který se v dubnu rozrostl ze 72 na 150 pokojů a nyní má téměř 300 lůžek. Příští rok v květnu vznikne v centru Plzně čtyřhvězdičkový kongresový hotel Diplomat se 195 pokoji. "Poté už bude hotelová kapacita dostatečná," dodala radní. Kraj spolu s hotely nabídne příští rok nový produkt Visit Prague, sleep in Pilsen.
Slavnostní otevření komplexu Primavera je plánováno na 9. ledna 2007.


Vizovické Trnkobraní 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
po 25.12.2006 11:250 +
 
Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq