Plzeň podpoří kulturní projekty půl milionem korun

Půl milionu korun má na letošní rok připraveno město Plzeň na podporu menších kulturních a uměleckých projektů.

weby uniweb

A to priojektů realizovaných na území města a v blízkém okolí. Takzvané Mikrogranty jsou určeny na projekty, které během roku oživí kulturní dění ve městě hudbou, tancem, divadlem, výtvarným uměním, literaturou, lidovými tradicemi a jinými podobnými aktivitami. Dotaci získá jen projekt, který je veřejně prezentován.

„Kulturní projekty podporuje město prostřednictvím dotačních systémů již více než 22 let. Jde nejčastěji o dotování širokého spektra kulturních aktivit zejména neziskových organizací, v některých případech zdánlivě menšinových kulturních a uměleckých akcí a činností,“ uvedla náměstkyně pro oblast kultury, památkové péče a sociálních věcí Eliška Bartáková.

Průběžný dotační program nazvaný Mikrogranty na podporu kulturních a uměleckých projektů vyhlašuje Odbor kultury Magistrátu města Plzně od roku 2013. Dotace v maximální výši 20 tisíc korun se přiděluje v průběhu roku. Žádosti je možné podávat od 23. března. Termín uzávěrek odevzdání žádostí je 31. března, 30. dubna, 31. července a 1. září 2020. Zájemce o dotaci musí podat žádost před zahájením konání projektu.

ilustrační foto


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
sebevědomá fabia auto cb

Hlavní zprávy

 

Loop jazz SIDE B
uniweb weby