Plzeň přispěje na pomůcky i léčebné metody znevýhodněným občanům

Plzeň přispěje na speciální pomůcky i léčebné metody dalším těžce zdravotně znevýhodněným občanům. Co žadatel, to silný příběh. V letošním roce se dostalo finanční podpory více jak třem desítkám Plzeňanů s hendikepem.

potisk adapt print

Celkem 416 tisíc korun poskytne město Plzeň jako dar devíti osobám, které kvůli svému zdravotnímu hendikepu vyžadují speciální pomůcky a léčebné metody. Příspěvky žadatelé získají například na invalidní vozík, neurorehabilitační pobyt, speciální fyzioterapie a další. Podporu schválili zastupitelé.

„Zdravotně znevýhodněným tím přispíváme na kompenzační pomůcky, zdravotní pobyty a aktivity, kterou jsou velmi nákladné a které pojišťovny nehradí v plné výši nebo vůbec. Co žádost, to velmi silný příběh. Věřím, že penězi pomůžeme nejen s úhradou nezbytných nákladů pomáhajících ke zvýšení kvality života hendikepovaných, ale posílíme tímto i vědomí žadatelů, že na své trápení nejsou sami,“ uvedla náměstkyně primátora Eliška Bartáková, jež má ve své gesci sociální oblast.

Program podpory zdravotně postižených občanů vyhlašuje a administruje magistrátní odbor sociálních služeb, který následně ze svého rozpočtu poskytuje dary fyzickým osobám. „V letošním roce měl odbor za tímto účelem k dispozici 900 tisíc korun, po navýšení z přebytku hospodaření města dalších 200 tisíc korun. Ani 1,1 milionu korun však nestačí pro pokrytí všech žádostí. Zdravotně postižených, zejména v řadách dětí, bohužel, přibývá. I to je důvodem, proč v těchto dnech je rozpočet pro letošek zcela vyčerpán a proč pro rok nadcházející budu iniciovat navýšení této kapitoly v rozpočtu odboru o další finanční prostředky,“ doplnila rezortní náměstkyně Eliška Bartáková.


NetConcert Music by Frank Zappa

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Hrady.cz 2022

Hlavní zprávy

 

NetConcert Brecker Brothers Band Reunion
uniweb weby