Plzeňská značka Hannah získala sportovního Oscara

Česko se může pochlubit dalším úspěchem. Sportovní značka Hannah získala v italském Milánu významné ocenění Sport Movies & TV 2020 za nejlepší Krátký sportovní snímek.

SEO UNIWEB

Do soutěže vyslala retrospektivní video Hannah Grant 2019, které již předtím bodovalo na festivalu Sportfilm Liberec. Vítězný snímek mapuje cestu sedmi dobrodruhů napříč několika státy světa.

Natáčení oceněného retrospektivního snímku Hannah Grant 2019 v režii Jana Štiky se ujali sami jeho protagoniské, kteří cestovali napříč Jižní Amerikou, Nepálem, Vnějšími Hebridy, Islandem a mnoha dalším zeměmi. „Se svým projektem Dnes letím aneb Napříč Jižní Amerikou jsme se do Hannah Grant přihlásili v roce 2019. Byla to výzva, protože jsme nevěděli, co můžeme čekat, a tak jsme do toho skočili po hlavě a procestovali téměř celou Jižní Ameriku. S přípravou vhodného oblečení a vybavení nám pomohl skvělý tým značky Hannah,“ říkají účastníci jednoho ze sedmi projektů, Hanka Slabá a Patrik Veselík. Střih a koprodukci snímku měl na starost Jan Žůrek, dvorní filmmaker značky Hannah, produkci zajišťovala společnost Outdoor Concept a.s.

Sport Movies & TV 2020 je jediný filmový a televizní festival se sportovní tematikou uznávaný Mezinárodním olympijským výborem. Letos se zapojilo celkem 123 zemí z pěti kontinentů. V roce 2020 byly oceněny pouze 3 české snímky, mj. také Connection za nejlepší dokumentární film rovněž z dílny Jana Žůrka a v kategorii individuální dokument bodoval snímek Balkánem nahoru a dolů s Adamem Ondrou v režii Petra Horkého. „Mít hned dvě želízka v ohni na tak prestižní soutěži, která zároveň získají ocenění, považuji za svůj největší dosavadní úspěch,“ vyjádřil se Jan Žůrek.

Splňte si svůj cestovatelský sen
Hannah Grant je projektem české sportovní a outdoorové značky Hannah podporující cestovatele ve splnění jejich snu. Od roku 2016, kdy projekt vznikl, podpořil již 130 sportovních a cestovatelských nadšenců, kteří jsou zároveň ambasadory značky. Cestovat lze ve skupinách nebo jednotlivě, a to jak v ČR, tak v zahraničí. Detailní informace o projektu a přihláška jsou dostupné na www.hannahgrant.eu.

Video z vyhlášení Sport Movies & TV v italském Milánu: https://youtu.be/zIc4nEur0Ns (HH Grant v čase 1:06:06)
Vítězné video Hannah Grant 2019: https://www.youtube.com/watch?v=3DT5d0aGy3o

weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
karoq 2020 prosinec

Hlavní zprávy

 

seo uniweb