Pódium lochotínského amfiteátru je v rekonstrukci

V březnu začala rekonstrukce jednoho z největších pódií v republice, a to lochotínského amfiteátru v Plzni.

Prodej hovězího masa od farmáře

Cílem je zvýšit jeho únosnost. Rekonstrukce pódia, jež má plochu 1650 metrů čtverečních a jehož výplň je 1000 metrů krychlových, skončí v druhé polovině května 2020. Město Plzeň za ni zaplatí šest milionů korun. 

„Pódium amfiteátru, který má kapacitu 17 tisíc lidí a v případě sedících pak šest tisíc osob, už bylo v havarijním stavu a jeho konstrukce nevyhovovala. Vzhledem k tomu, že slouží velkým akcím, jako je například Noc s operou, je oprava nezbytná,“ uvedl primátor Martin Baxa.  

Podle technického náměstka primátora Pavla Šindeláře je pódium nutné staticky zajistit a zvýšit únosnost podlahy. „Dutý prostor pódia se stavebně oddělí od suterénu budovy a následně se celý prostor zalije provzdušněnou cementovou maltou,“ vysvětlil Pavel Šindelář. Dodal, že předsazená žulová schodiště pódia budou demontována a po očištění vrácena na původní místo. „Vnější úpravy pódia se neprovádějí, takže po dokončení nebudou popsané opravy na pohled patrné,“ poznamenal Pavel Šindelář. 

První velkou akcí, jež by se v lochotínském amfiteátru měla po rekonstrukci pódia konat, je Metalfest plánovaný od 5. do 7. června 2020. „Samozřejmě, že rekonstrukci pódia vítáme. Bude pro kapely bezpečnější,“ uvedl Jiří Daron, ředitel Pragokoncertu – agentury, která Metalfest v Plzni pořádá. „Stále ještě nevíme, zda se 11. ročník Metalfestu bude v původním termínu konat, ale pracujeme na něm. Připravuje však i variantu B, tedy že by se celý ročník s původním rozpisem kapel přesunul na jiný termín. Zda to bude letos v září nebo až v příštím roce není také zatím jasné,“ doplnil Daron.

Lochotínský amfiteátr byl vybudován v rámci Akce Z (zvelebení) v letech 1951-61 na pozemcích bývalé Kodetovy zahrady a části Lochotínského parku. Od roku 1997 patří pod správu Zoologické a botanické zahrady města Plzně. V roce 2015 byla dokončena jeho rozsáhlá rekonstrukce za téměř 30 milionů korun. Tehdy bylo upraveno hlediště se schodišti, provedeny parkové úpravy v horní části areálu a sanovány čtyři objekty. 

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ČEZ - Čistá energie zítřka

Hlavní zprávy

 

Uniweb weby