Pódium lochotínského amfiteátru je v rekonstrukci

V březnu začala rekonstrukce jednoho z největších pódií v republice, a to lochotínského amfiteátru v Plzni.

weby uniweb

Cílem je zvýšit jeho únosnost. Rekonstrukce pódia, jež má plochu 1650 metrů čtverečních a jehož výplň je 1000 metrů krychlových, skončí v druhé polovině května 2020. Město Plzeň za ni zaplatí šest milionů korun. 

„Pódium amfiteátru, který má kapacitu 17 tisíc lidí a v případě sedících pak šest tisíc osob, už bylo v havarijním stavu a jeho konstrukce nevyhovovala. Vzhledem k tomu, že slouží velkým akcím, jako je například Noc s operou, je oprava nezbytná,“ uvedl primátor Martin Baxa.  

Podle technického náměstka primátora Pavla Šindeláře je pódium nutné staticky zajistit a zvýšit únosnost podlahy. „Dutý prostor pódia se stavebně oddělí od suterénu budovy a následně se celý prostor zalije provzdušněnou cementovou maltou,“ vysvětlil Pavel Šindelář. Dodal, že předsazená žulová schodiště pódia budou demontována a po očištění vrácena na původní místo. „Vnější úpravy pódia se neprovádějí, takže po dokončení nebudou popsané opravy na pohled patrné,“ poznamenal Pavel Šindelář. 

První velkou akcí, jež by se v lochotínském amfiteátru měla po rekonstrukci pódia konat, je Metalfest plánovaný od 5. do 7. června 2020. „Samozřejmě, že rekonstrukci pódia vítáme. Bude pro kapely bezpečnější,“ uvedl Jiří Daron, ředitel Pragokoncertu – agentury, která Metalfest v Plzni pořádá. „Stále ještě nevíme, zda se 11. ročník Metalfestu bude v původním termínu konat, ale pracujeme na něm. Připravuje však i variantu B, tedy že by se celý ročník s původním rozpisem kapel přesunul na jiný termín. Zda to bude letos v září nebo až v příštím roce není také zatím jasné,“ doplnil Daron.

Lochotínský amfiteátr byl vybudován v rámci Akce Z (zvelebení) v letech 1951-61 na pozemcích bývalé Kodetovy zahrady a části Lochotínského parku. Od roku 1997 patří pod správu Zoologické a botanické zahrady města Plzně. V roce 2015 byla dokončena jeho rozsáhlá rekonstrukce za téměř 30 milionů korun. Tehdy bylo upraveno hlediště se schodišti, provedeny parkové úpravy v horní části areálu a sanovány čtyři objekty. 

Fotogalerie
weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Víte za co platíte AUTO CB

Hlavní zprávy

 

čez zprávy CEZ pomahej pohybem
uniweb weby