Celou řadu chyb vytkl soud úředníkům a policistům, kteří potrestali řidiče s alkoholem v krvi. Muži ze Zlínska uložili pokutu a na dva roky zakázali sednout za volant. Když se odvolal, vyvrcholilo správní řízení přímo v nemocnici, kde ležel kvůli cukrovce. Úředníci se však hájí, že byl takový postup nutný. Řidič se prý vyhýbal trestu a blížila se roční promlčecí lhůta. Ředitel krajského úřadu podá proti rozhodnutí krajského soudu kasační stížnost.