Škoda Transportation dodá trolejbusy za půl miliardy do Sofie

Významný exportní úspěch si v těchto dnech připsala společnost Škoda Electric ze skupiny Škoda Transportation.

weby uniweb zprávy

Firma dodá do hlavního města Bulharska třicet moderních nízkopodlažních trolejbusů za zhruba 500 milionů korun. Bulharská strana na nákup vozidel využije finance z fondů Evropské unie.

„Úspěch v Bulharsku potvrzuje, že jsme evropský lídr v oblasti výroby trolejbusů. České trolejbusy dnes jezdí ve zhruba třiceti zemích světa. V poslední době zamířily například do francouzských měst St. Etienne a a Limoges nebo rumunské Kluže,“ říká předseda představenstva a Prezident skupiny Škoda Transportation Petr Brzezina.

Dopravní podnik v Sofii získá flotilu osmnáctimetrových kloubových vozidel typu Škoda 27 Tr s trakčními bateriemi. Díky tomuto pomocnému pohonu mohou trolejbusy jezdit i v místech, kde chybí trolejové vedení.

„Na bulharském trhu se nám v posledních letech daří. Do hlavního města Sofie jsme dodali padesát nízkopodlažních kloubových trolejbusů za 700 milionů korun a další vozidla jsou k vidění i v dalších bulharských městech – Burgasu, Varně, Stare Zagoře a Plevenu. Jedná se o velice perspektivní trh, kde vidíme potenciál i na trhu tramvají nebo souprav metra,“ doplňuje Zdeněk Majer, člen představenstva a Senior Viceprezident pro Obchod skupiny Škoda Transportation.

Nové kloubové trolejbusy pro Sofii pojmou až 123 cestujících. „Vozidla mají komfortní a moderní výbavu – například vyspělý diagnostický systém s dálkovým přenosem dat, nebo informační systém pro cestující. Samozřejmostí je klimatizace, kterou pasažéři a řidiči ocení zejména v letních měsících,“ dodává Senior Sales Manager Škody Electric Petr Kasenčák.

weby uniweb zprávy

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
weby uniweb

Hlavní zprávy

 

Dacia - Ihned k odběru
uniweb weby