Školní statek Horšov má novou robotickou stáj

Moderní výukovou robotickou stáj pro skot má školní statek v Horšově.

SEO UNIWEB

Stáj pro 50 kusů skotu bude sloužit k praxi studentům oborů Agropodnikání a odbornému výcviku žáků oboru Zemědělec-farmář krajem zřizovaného zařízení SOŠ a SOU Horšovský Týn.

Stáj má kapacitu 50 kusů hovězího dobytka, z toho 23 dojnic. Je vybavena moderní technologií, dojícím robotem Lely Astronaut a krmným systémem Lely Vector. V současné době je ve stáji umístěno 20 vysokobřezích jalovic plemene Jersey. Součástí stáje je také učebna se zázemím a výrobna mléčných produktů.

„Žákům můžeme v této moderně vybavené stáji v praxi ukázat, že i do tohoto odvětví pronikly nejmodernější technologie. Ve výrobně se pak dostanou k přímé výrobě mléčných produktů jako jsou sýry, tvaroh a jogurt,“ doplnila náměstkyně hejtmana pro oblast školství a cestovní ruch Ivana Bartošová.

Hlavním cílem projektu „Výstavba výcvikové stáje s ukázkovou výrobnou mléčných produktů“ je zkvalitnění výuky zemědělských oborů. Celkové náklady na stavbu včetně technologie  dosáhly 37 mil. Kč, dotace z IROP pokryla 18 mil. Kč. Zbývajících 19 mil. Kč dofinancoval z vlastních zdrojů Plzeňský kraj.

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
spolu pro plzeň

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
seo uniweb