Služebna městské policie v centru města obdržela od obvodu digitální alkoholtester

Velitelka služebny Městské policie Plzeň Plzeň – střed Ilona Gabrielová převzala z rukou vedení plzeňského centrálního obvodu nový alkoholtester.

Cílená propagace v Plzni

Alkoholtester je tak po zdravotnickém resuscitačním batohu další důležitou pomůckou při práci městské policie v terénu centra města.

„K vybavené resuscitační brašně jsme nyní přidali i zcela nový alkoholtester a doufám, že počet přistižených hříšníků bude minimální, nebo ještě lépe, žádný. Myslím, že je to jeden z dalších příkladů naší vynikající spolupráce s městskou policií“, informuje David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu.

„Strážníci Městské policie Plzeň se stále častěji ocitají v situacích, kdy ať jde o fyzické konflikty se zraněním v problémových nočních podnicích či pomoc starým lidem, ke kterým vyjíždějí v rámci tísňové linky seniorů a totéž platí i pro dopravu, kde se batoh a zejména detektor alkoholu uplatní“, doplnil Petr Baloun, I. místostarosta MO Plzeň 3.

Pořízením digitálního alkoholtesteru tak bude moci městská policie ve vlastní režii, bez zbytečných průtahů zajišťovat dechové zkoušky na přítomnost alkoholu u kontrolovaných osob, a to zejména mladistvých, řidičů atd. Digitální detektor alkoholu je velkým pomocníkem při výkonu pracovních povinností strážníka.

„Myslím, že nový alkoholtester přijde strážníkům městské policie vhod, vždyť nestřízlivý stav je mnohokrát důvodem agresivního chování, a je velmi častým prohřeškem motoristů a mnohdy vede k dopravním nehodám“, říká Ondřej Ženíšek, místostarosta MO Plzeň 3.

„Doufám, že nový detektor alkoholu a již zmíněný resuscitační batoh strážníkům ulehčí jejich práci v terénu a přál bych si, aby zejména záchrannou brašnu nemuseli nikdy použít“, dodal Stanislav Šec, místostarosta plzeňského centrálního obvodu.

„Děkujeme plzeňskému centrálnímu obvodu za podporu a doufáme, že řidiči budou disciplinovaní a že digitální detektor alkoholu bude ukazovat stále “nulu“, tak jako tomu bylo při zkušebním testování v budově úřadu“, řekla s úsměvem Ilona Gabrielová.

The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka