Stezka podél Radbuzy má 45 zastavení

SK Radbuza slaví v letošním roce 110 let od svého založení a při této příležitosti spolek připravil pro veřejnost stezku podél Radbuzy.


Na ní jsou na 45 místech, buď přes QR kódy nebo textovou formu (vezměte si s sebou tužku a papír), dostupné soutěžní otázky spojené s vodou, vodními sporty a pochopitelně se spolkem SK Radbuza.

„Chtěli jsme si nějak připomenout významné výročí od našeho založení, ale opatření kolem pandemie koronaviru pořádání hromadných akcí znemožňovala. Rozhodli jsme se proto využít moderní technologie, tedy mobilní telefony, prostřednictvím kterých si mohou zájemci vyzkoušet svoje znalosti, ale také si udělat pěknou procházku podél řeky až do Škodalandu,“ vysvětluje Luboš Ibrmajer, prezident spolku SK Radbuza. Stezka s otázkami bude k dispozici do konce září.
„Vítáme každou aktivitu, která přiměje lidi vyrazit ven a také se dozvědět nějaké zajímavé informace formou kvízu. Spolek SK Radbuza náš obvod dlouhodobě podporuje a jsme rádi, že o plavání a vůbec vodní sporty je zájem,“ říká starosta centrálního plzeňského obvodu David Procházka.

Na stezku lze nastoupit u Wilsonova mostu za klubem 21 a pak podél řeky jít až k Doudlevecké lávce, kde se přejde na druhý břeh a v Doudlevcích se pak směřovat přes Borský park až do Škodalandu. Soutěžní letáky s QR kódem jsou většinou umístěny na stromech nebo sloupech veřejného osvětlení.

„Mám radost z nápadu, který spojuje aktivní pohyb s procvičením paměti, ještě větší radost mi dělá, že stezka končí v multifunkčním areálu Škodaland, kde je k dispozici občerstvení a také další aktivity pro rodiny s dětmi,“ doplňuje první místostarosta Petr Baloun.

Fotogalerie
weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
netConcert

Hlavní zprávy

 

James Bond
uniweb weby