Stodská porodnice dočasně zavírá, změní se na covid lůžka

Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci na Plzeňsku musí Stodská nemocnice pozastavit od úterka provoz porodnice.

mobilnípohotovost

Lůžka novorozeneckého oddělení budou totiž využívat pacienti interního oddělení. Omezení porodnice potrvá do odvolání. „Těhotným ženám, které plánovaly v těch nejbližších dnech rodit ve Stodu, se samozřejmě omlouváme za komplikace a žádáme je, aby po dobu nezbytně nutnou využívaly služeb rodinné porodnice v Domažlické nemocnici," říká mluvčí nemocnic Plzeňského kraje Jiří Kokoška.

„Okolí Plzně je v těchto dnech regionem s velkým nárůstem počtu osob s onemocněním covid-19. S nárůstem nemocných pochopitelně roste i počet pacientů, kteří potřebují a budou potřebovat hospitalizaci. Pro ně vytváříme kapacity na lůžkových stanicích interního oddělení. Část interních pacientů proto bude od zítřka hospitalizována na lůžkách novorozeneckého oddělení,"  vysvětluje důvod dočasného omezení porodnice Jiří Kokoška.

O znovuzprovoznění porodnice bude nemocnice informovat opět na svém webu a facebooku.

Porodnice v Domažlicích patří k nejhezčím malým porodnicím s rodinnou atmosférou v zemi. Nemocnice byla postavena v roce 2006 a oddělení šestinedělí je situováno v nejvyšším patře s výhledem do nemocničního parku a na Český les. Velkorysý prostor nabízí dostatek pokojů a lůžkových kapacit pro všechny rodičky z Domažlicka, Tachovska i přilehlých částí Plzeňska. Všechny pokoje splňují svým vybavením parametry nadstandardu.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Uniweb weby

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
seo uniweb