Šumavský Špičák otevřel Šance. A letos poprvé snowpark

Nejprudší česká sjezdovka Šance (nejstrmější část má sklon více jak 40 stupňů) se lyžařům premiérově v této sezoně otevřela v pátek. „ Upraven je její horní a spodní úsek. Nejprudší prostřední část je pak připravena jako boulový svah pro freeridery,“ říká majitel areálu Vladimír Kasík. Na v...


Nejprudší česká sjezdovka Šance (nejstrmější část má sklon více jak 40 stupňů) se lyžařům premiérově v této sezoně otevřela v pátek. „ Upraven je její horní a spodní úsek. Nejprudší prostřední část je pak připravena jako boulový svah pro freeridery,“ říká majitel areálu Vladimír Kasík.
Na všech sjezdovkách areálu leží nyní 60 cm až 1 metr sněhu, kvalitního prašanu. „ Mimo všechny vleky a sjezdovky je také už otevřen snowpark. K dispozici v něm jsou již i všechny překážky,“ uvedl Kasík. Díky rozšíření sjezdovek si právě snowboardisté využívající snowpark mohou vyzkoušet přímou cestu k zalomenému vleku. Z něj se dostanou k překážkové dráze nově vytvořeným koridorem v lese bez toho, aby museli projíždět celým areálem jako v minulosti. Na ostatních sjezdovkách bude tak více prostoru pro další lyžaře.
Všechny příjezdové silnice do areálu jsou pravidelně ošetřovány silničáři. „ Musím je pochválit, cestu sám jezdím každý den a vše je v naprostém pořádku. Také veškerá parkovací místa jsou zbavena sněhu a není tady vůbec žádný problém s parkováním,“ dodal Kasík. Z největšího parkoviště Kaskády pak jezdí každou půlhodinu tzv. Pendlbus, který lyžaře dopraví k hotelu Sirotek, odkud to mají 150 m k nástupu na lanovku – cestu mohou již absolvovat na lyžích průsekem v lese.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
17.12.2010 17:000 +
 
Auto CB - Nová Škoda Kodiaq

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq