Tajemství hvězdy na KV KSČ odhaluje nová kniha

V neděli 17. listopadu 2019 má být po třiceti letech od sametové revoluce symbolicky odstraněna rudá hvězda ze střechy někdejšího Krajského výboru KSČ v Plzni.

SEO UNIWEB

Příběh této hvězdy přináší nová kniha plzeňského publicisty Davida Růžičky Odhalená plzeňská tajemství.  Kdo je autorem hvězdy? Kdo pro veřejnost objevil, že hvězda zůstala položená na střeše budovy? Kdo ji odpojil od proudu? To vše a mnohé další je zodpovězeno v nové knize, která právě vychází.

 Přednáška o Odhalených plzeňských tajemstvích spojená se křtem knihy se koná 5. 12. 2019 od 17 hodin v Hudebním salonku plzeňského hotelu Central.

(Foto z knihy: Údržbář Jan Štark – na snímku - v devadesátých letech odpojoval hvězdu na střeše bývalého krajského výboru komunistické strany od elektrických hodin. Autorem hvězdy byl plzeňský sochař Břetislav Holakovský.  Foto: Vlastimil Leška)

Anotace knihy: Již počátkem druhé poloviny listopadu vyjde kniha Davida Růžičky ODHALENÁ PLZEŇSKÁ TAJEMSTVÍ, která navazuje na velmi úspěšný titul Plzeňská tajemství stejného autora z roku 2009. Publicista David Růžička se ve svých textech zaměřuje na málo známé nebo pozapomenuté události a zajímavosti spjaté s historií města Plzně. Nezřídka jde o příběhy, o nichž můžeme odvážně prohlásit, že zapadly neprávem. Někdy se podaří některá tajemství vytáhnout z hlubin zapomnění i doslova. To je případ sošky andělíčka z Košuteckého jezírka, která se nakonec ukázala být něčím docela jiným, než bylo očekáváno. Nebo operní diva Ella Noëmi Koppová, profesně spjatá s plzeňským Velkým divadlem. Kdo dnes ví, že jako první zazpívala česky roli Madame Butterfly? Na počátku 20. věku z jejího zpěvu šílelo nadšením nejen plzeňské obecenstvo. Foglarovy Rychlé šípy zná každý. Jak ale ovlivnily autora kreslených seriálů o klukovské partičce Strážců, jejichž příběhy hltali mladí čtenáři ve druhé polovině minulého století na zadní straně časopisu ABC, aniž by tušili, že se téměř vše odehrává v kulisách Plzně? Z krajské metropole západních Čech pocházela i postava brusiče Karhana, klíčové postavy kdysi populárního budovatelského filmu. A naopak, jaká tajemství skrývají betlémy z plzeňských kostelů? Stačí otevřít knihu a vše odhalovat s jejím autorem.

weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
karoq 2020 prosinec

Hlavní zprávy

 

seo uniweb